TOP 10

Každý z nás je jiný. Někdo je více na přírodu, jiný má rád památky a další si chce odpočinout. Víme ale, co mají návštěvníci našeho města na “Varech” opravdu nejradši. Zde je 10 důvodů, proč byste měli navštívit Karlovy Vary

1.
Nejznámější fotografie z Karlových Varů pocházejí právě ze samotného centra města. Představte své rodině krásy lázeňské architektury a ochutnejte některý z 15 léčivých pramenů.
2.
Karlovy Vary nejsou jen přehlídkou krásné architektury pro turisty. Víte, kam chodí místní obyvatelé? Do lázeňských lesů. Rozjímejte uprostřed krásné přírody. Sami, s přáteli nebo rodinou.
3.
Prožijte mimořádný zážitek z práce moserovských sklářů přímo ve sklářské huti. Projděte si cestu sklářských mistrů v největší české sklárně, která funguje už od roku 1893. Pozor, pálí!
4.
Stovky herců a režisérů, nepřeberné množství zajímavých filmů, které v multiplexu nikdy neuvidíte, desítky světových premiér. A hlavně: neskutečná atmosféra tisíců diváků, kteří směřuji každoročně na Mezinárodní filmový festival Karlovy Vary. Kdo nezažil, nepochopí…
5.
Každá kapka vody, kterou zde ochutnáte, spadla z dešťových mraků před stovkami let. A za tu dobu se musely léčivé minerály opravdu činit. Poznejte účinky zdejší minerální vody prověřené od roku 1350.
6.
Karlovy Vary jsou v České republice známé jako významné kulturní centrum. Zaposlouchejte se do melodií Karlovarského symfonického orchestru nebo navštivte představení v Karlovarském městském divadle.
7.
Kolonády uprostřed Karlových Varů zná dnes už skoro každý, ale co takhle zažít exkurzi do samotného podzemí, kde vřídelní voda vyvěrá? Udělejte si během svého lázeňského pobytu čas a navštivte i toto skutečně netradiční místo.
8.
Taky spatříte mezi dnešní všudypřítomné běžce? Překonejte své maximum na nejmladším českém závodu série RunCzech, který je dokonce oceněn zlatou známkou IAAF.
9.
Lákají vás hrady a zámky, zříceniny či kláštery nebo třeba přírodní krásy? Připravili jsme přehled nejlepších 20 výletů v okolí Karlových Varů. Vyberte si, co zajímá právě vás.
10.
Chcete vyrazit za uměleckou krásou či poznáním? Toužíte se dozvědět více o technice, přírodě nebo jste milovník umění? Karlovy Vary pro vás skrývají na tucet galerií a muzeí. Která expozice je pro vás ta pravá?

O karlových varech

Karlovy Vary mají světový unikát v počtu léčivých horkých pramenů na světě.

Více o Karlových Varech

Pomůžeme vám

Web provozuje Infocentrum Karlovy Vary, zavolejte nám či napište.

Kontakt na Infocentrum