Muzeum Karlovy Vary

Muzeum je informačním centrem pro dokumentaci karlovarského lázeňství a stavebních památek

Muzeum Karlovy Vary, expozice na Nové louce je dočasně uzavřena. Probíhá rekonstrukce interiérů a připravuje se nová muzejní expozice. Předpokládaný termín otevření je jaro 2017.

Muzeum je dnes moderním informačním a badatelským centrem pro dokumentaci karlovarského lázeňství a historicko-stavebních památek Karlovarska. Mimo tohoto poslání spravuje další své pobočky v Karlovarském kraji se specializovanými expozicemi v Jáchymově, Nejdku, Žluticích a Horní Blatné.

Muzeum dokumentuje karlovarské lázeňství, tradiční výrobu skla a porcelánu, jáchymovské medailérství a mincovnictví, regionální národopis a cínařství. Karlovarské muzeum provádí rovněž archeologické výzkumy a je informačním centrem pro dokumentaci karlovarského lázeňství a stavebních památek.

Muzeum pečuje o sbírky užitého umění - cín, sklo, porcelán, nábytek; národopisné sbírky, nábytek, textil, nářadí a nástroje; sbírky uměleckých řemesel a práce karlovarských puškařů a brusičů vřídlovce; sbírky k vývoji lázeňství; sbírky regionální grafiky, plastik, obrazů, starých tisků; sbírky archeologické a přírodovědné.

Kontakt

Tel.: 353 226 252 - 253
E-mail: novalouka@kvmuz.cz
Web: http://kvmuz.cz/

Nová louka 23

Poloha

Mapa hotelu

Muzeum Karlovy Vary
Nová louka 23


O karlových varech

Karlovy Vary mají světový unikát v počtu léčivých horkých pramenů na světě.

Více o Karlových Varech

Pomůžeme vám

Web provozuje Infocentrum Karlovy Vary, zavolejte nám či napište.

Kontakt na Infocentrum