Rodina na výletě

Plánujete poznávací výlet pro rodinu? Možná Vás ani nenapadlo, jak zajímavá, naučná a dostupná místa nabízí Karlovy Vary. Zábava, poznání, příroda, památky. Každý si vybere to své. Prohlédněte si 10 důvodů, proč jsou Karlovy Vary dokonalým cílem rodinné dovolené.

1.
Projděte se po propracované soustavě můstků, které vám umožní z výšky až šesti metrů pozorovat sedm desítek hektarů velkou oboru obydlenou zvěří.
2.
Nejznámější fotografie z Karlových Varů pocházejí právě ze samotného centra města. Představte své rodině krásy lázeňské architektury a ochutnejte některý z 15 léčivých pramenů.
3.
Zmíněné kolonády uprostřed Karlových Varů zná dnes už skoro každý, ale co takhle zažít exkurzi do samotného podzemí, kde vřídelní voda vyvěrá? Nezapomeňte s rodinou navštívit i toto netradiční místo.
4.
Celoroční termální bazén se saunovým světem a restaurací. Ideální místo pro rodinnou zábavu nebo romantické místo pro dva. Jeho návštěva vás uchvátí v každou roční dobu bez ohledu na počasí.
5.
Nejznámější karlovarská rozhledna nabízí kromě úžasného výhledu také vlastní tropickou zahradu s desítkami druhů motýlů z celého světa. Ti největší mají rozpětí křídel až 20 cm. Nezapomeňte si fotoaparát!
6.
Kdo tvrdí, že atmosféru Vánoc lze zažít jen v prosinci, tak nikdy nebyl v Karlových Varech. V zámečku Doubí je k vidění celoroční výstava vánočních ozdob. V Andělské kavárně nezapomeňte ochutnat trošku cukroví nebo třeba vánočku.
7.
Karlovy Vary nejsou jen přehlídkou krásné architektury. Víte, kam chodí místní obyvatelé? Do lázeňských lesů. Rozjímejte uprostřed krásné přírody. Sami, s přáteli nebo rodinou.
8.
Chcete s rodinou vyrazit na cyklovýlet? V Karlových Varech a okolí jsou pro vás připraveny stovky kilometrů cyklotras. Prozkoumejte údolí Ohře, Krušné hory, navštivte hrady a zámky nebo třeba rodinné minipivovary.
9.
242 sjízdných kilometrů na čtvrté nejdelší české řece? Vítejte na vodácké stezce Ohře. Tak nastupovat do lodě a ahoj!
10.
Románsko-gotický hrad z počátku 12. století, rodinný pivovar Florián nebo známý přírodní amfiteátr. Na nic z toho byste při výletě na Karlovarsko neměli také zapomenout. I proto, že se Loket nachází jen 14 km od centra Karlových Varů.

O karlových varech

Karlovy Vary mají světový unikát v počtu léčivých horkých pramenů na světě.

Více o Karlových Varech

Pomůžeme vám

Web provozuje Infocentrum Karlovy Vary, zavolejte nám či napište.

Kontakt na Infocentrum