Lázeňský host

Chcete během svého lázeňského pobytu v Karlových Varech vidět co nejvíce známých míst nebo v klidu poznat tajemná zákoutí, do kterých se běžný turista nedostane? Ušetřete si čas s plánováním a v klidu si prohlédněte 10 míst, která byste si neměli rozhodně nechat ujít.

Kolonády
1.
Navštívit Karlovy Vary a neprojít se po kolonádě? To by snad ani nebylo možné. Zastavte se na chvíli na místě s největší koncentrací léčivých pramenů na světě.
Wellness balíčky
2.
Každá kapka vody, kterou zde ochutnáte, spadla z dešťových mraků před stovkami let. A za tu dobu se musely léčivé minerály opravdu činit. Poznejte účinky zdejší minerální vody prověřené od roku 1350.
3.
Karlovy Vary nejsou jen přehlídkou krásné architektury. Víte, kam chodí místní obyvatelé? Do lázeňských lesů. Rozjímejte uprostřed krásné přírody. Sami, s přáteli nebo rodinou.
4.
Prožijte atmosféru originální sklářské huti, kterou mistři skláři založili před více než půldruhým stoletím. Na vlastní oči uvidíte jedinečnou ruční výrobu kouzelného křišťálového skla Moser.
5.
Karlovy Vary jsou v České republice známé jako významné kulturní centrum. Zaposlouchejte se do melodií Karlovarského symfonického orchestru nebo navštivte představení v Karlovarském městském divadle.
6.
Prohlídka Muzea Jan Becher vás zavede do tajů výroby tradičního českého likéru vyráběného z více než 20 bylin. Ochutnejte české rodinné stříbro vyráběné od roku 1807.
7.
Kolonády uprostřed Karlových Varů zná dnes už skoro každý, ale co takhle zažít exkurzi do samotného podzemí, kde vřídelní voda vyvěrá? Udělejte si během svého lázeňského pobytu čas a navštivte i toto skutečně netradiční místo.
8.
Vyjeďte lanovkou přímo od Grandhotelu Pupp na nejmladší, a přesto nejznámější karlovarskou rozhlednu Diana. Spatříte tak unikátní panorama celého lázeňského města.
9.
Pouhých 20 km od Karlových Varů stojí původně gotický hrad z počátku 14. století. Dnes najdete v jeho blízkosti také úchvatný barokní zámek s relikviářem svatého Maura ze 13. století, který je svou hodnotou srovnatelný s českými korunovačními klenoty!
10.
Město Karlovy Vary nabízí hned desítku veřejných městských parků, sadů a zahrad, které poslouží k zasloužené relaxaci uprostřed náročného programu každého lázeňského hosta.

O karlových varech

Karlovy Vary mají světový unikát v počtu léčivých horkých pramenů na světě.

Více o Karlových Varech

Pomůžeme vám

Web provozuje Infocentrum Karlovy Vary, zavolejte nám či napište.

Kontakt na Infocentrum