Pomník Karla Marxe

bronzová socha na žulovém podstavci

Poloha: v parku proti ruskému konzulátu na Zámeckém vrchu
Období vzniku: 1988
Autor: Karel Kuneš
Odhalení: 5. května 1988
Přístupnost: volně přístupný

Přístup k pomníku

Přístup č. 1: K pomníku ve vilové čtvrti Westend vystoupáte nejkratší cestou z lázeňského centra města od Vřídla procházkou dlouhou asi 800 metrů ulicí Zámecký vrch kolem anglikánského kostela sv. Lukáše a dále ulicí Petra Velikého až do parku před ruským konzulátem, kde se pomník nachází.

Přístup č. 2: Druhou možností je dojet od Tržnice autobusem MHD č. 4 na zastávku „U jezírka“ a odtud dojdete po asi 100 metrech ulicí Petra Velikého přímo k pomníku.

Historie objektu

Pomník německého filozofa, politického myslitele a revolucionáře Karla Marxe z roku 1988 od karlovarského sochaře Karla Kuneše stojí v parku proti ruskému konzulátu na Zámeckém vrchu. Pomník byl vytvořen jako připomínka tří Marxových pobytů v lázních v letech 1874, 1875 a 1876. Pomník vznikl za architektonické spolupráce s Marcelem Šulcem.

Slavnostní odhalení pomníku proběhlo dne 5. května 1988. Monumentální pomník tvoří bronzová sedící postava Karla Marxe v nadživotní velikosti, umístěna na vrcholu mohutného hranolového podstavce z leštěných žulových desek. Jednalo se tehdy o již druhý Marxův pomník od sochaře Kuneše v Karlových Varech, původní busta stávala v prostoru dnešní Vřídelní kolonády.

Podrobné informace o historii pomníku Karla Marxe

Poloha

Mapa hotelu

Pomník Karla Marxe


O karlových varech

Karlovy Vary mají světový unikát v počtu léčivých horkých pramenů na světě.

Více o Karlových Varech

Pomůžeme vám

Web provozuje Infocentrum Karlovy Vary, zavolejte nám či napište.

Kontakt na Infocentrum