Pomník Antonína Dvořáka

bronzová socha na žulovém podstavci

Poloha: ve Dvořákových sadech v lázeňském centru Karlových Varů
Období vzniku: 1974
Autor: Karel Kuneš
Odhalení: 7. září 1974
Přístupnost: volně přístupný

Přístup k pomníku

Přístup č. 1: K pomníku ve Dvořákových sadech dojdete z lázeňského centra města od Vřídla po levém břehu říčky Teplá kolem Mlýnské kolonády a Vojenského lázeňského ústavu. Příjemná procházka lázeňským centrem města je dlouhá asi 800 metrů a zabere Vám zhruba čtvrt hodiny.

Přístup č. 2: Druhou možností je dojet od Tržnice autobusem MHD č. 1 nebo MHD č. 4  na konečnou zastávku "Lázně III" a odtud zhruba 150 metrů přes Lázeňský most přes říčku Teplá kolem Vojenského lázeňského ústavu dojít k pomníku.

Historie objektu

Pomník jednoho z nejslavnějších českých hudebních skladatelů světového formátu Antonína Dvořáka z roku 1974 od karlovarského sochaře Karla Kuneše stojí v Dvořákových sadech v lázeňské části Karlových Varů. Pomník byl vytvořen na počest sedmi skladatelových pobytů v lázeňském městě v letech 1879-1894 a uvedení symfonie „Z Nového světa“ jako evropské premiéry roku 1894 v Poštovním dvoře.

Pomník vznikl za architektonické spolupráce ing. arch. Adolfa Petra, který rovněž navrhl řešení okolní parkové úpravy. Slavnostní odhalení pomníku proběhlo dne 7. září 1974 v rámci Dvořákova karlovarského podzimu při příležitosti 70. výročí skladatelovy smrti. Karlovarská socha Antonína Dvořáka se stala prvním odhaleným skladatelovým pomníkem na území tehdejšího Československa potažmo i na celém světě.

Podrobné informace o historii pomníku Antonína Dvořáka

Poloha

Mapa hotelu

Pomník Antonína Dvořáka


O karlových varech

Karlovy Vary mají světový unikát v počtu léčivých horkých pramenů na světě.

Více o Karlových Varech

Pomůžeme vám

Web provozuje Infocentrum Karlovy Vary, zavolejte nám či napište.

Kontakt na Infocentrum