GEOFUN a Karlovy Vary

15. 6. 2018 | Soutěže, Tipy a rady, Z Karlových Varů

Pro návštěvníky města, ale i místní obyvatele je připraveno 5 geosrand, které zábavnou formou seznamují s místní historií a zajímavostmi.

Jedno z nejkrásnějších lázeňských měst celé Evropy Karlovy Vary založil Karel IV., který je pro hráče nejpovolanější průvodce. Jeho kolegou je doktor David Becher, který objevil v léčivých pramenech přítomnost oxidu uhličitého. Zjistil, že látka z vody rychle vyprchává a zasadil se o pití vody přímo u pramene. Doktor vystupuje v geosrandě odehrávající se právě u Mlýnské kolonády a provede po jednotlivých pramenech, představí je, pobaví a přivítá i slavného hosta. Tím není nikdo jiný než blondýn s černou botou, Pierre Richard. V této hře je k shlédnutí vtipné video s příjezdem slavného Francouze do Varů.

Zpět ke Karlovi IV., ten má v zásobě hned čtyři GEOFUNní dobrodružství. Díky filmové geosrandě si hráči připomenou, jaké slavná díla se ve městě natáčely. V dalším dobrodružství poznají Vary z nadhledu. To doslova, budou totiž putovat po karlovarských rozhlednách. Je skutečně nač se těšit. Túra jako kúra, nic tak zaručeně neuklidní, jako procházka lázeňskými lesy. Jsou prostě parádní, navíc nově přibyla i atrakce v podobě lesní obory s množstvím jelenů, daňku, divočáků, které je v oboře možné zahlédnout. Trochu tajemna hráči zaznamenají při Karlovy Vary immortal. Budou hledat tajemné Tři kříže a poslechnou si pověst spojenou s tímto mystickým místem.

https://www.karlovyvary.cz/cs/mobilni-aplikace

O GEOFUNu

GEOFUN vychází z populárního geocachingu. Hry v něm přináší unikátní příběhy, jejichž součástí se stávají samotní hráči, a poznávání je tak pro ně mnohem zábavnější a přináší mnoho zážitků. 

GEOFUN v sobě spojuje 4 populární záležitosti:

  • zážitky
  • cestování
  • poznávání
  • … a to vše zdarma v chytrém telefonu!

Princip hry spočívá ve využití chytrých telefonů (smartphones) se systémy iOS nebo Android, které umožňují lokalizaci. Díky GPS modulu telefon přesně ví, kde se nacházíte, a podle toho reaguje, komunikuje a uděluje úkoly. Kromě toho tak měří čas, umí nahrávat i pouštět video, zobrazovat fotografie, komunikovat s vámi hlasově, hodnotit vaše odpovědi na různé otázky, zvládá rozšířenou realitu a ještě mnoho dalšího. 

Kouzlo GEOFUNu tkví v tom, že hráč neví, jaké úkoly ho čekají, dokud nedorazí na určené místo začátku geosrandy. Předem zjistí pouze stručný popis geosrandy a faktory náročnosti, které jsou čtyři - fyzický, mentální, trapnosti a zábavy

Plnění úkolů sleduje a kontroluje samotná mobilní aplikace prostřednictvím technických možností (senzorů), které chytrý telefon má k dispozici. Hráči pak dostávají tzv. geonky (body) podle úspěšnosti plnění úkolů. Hráč získává geonky do celkového skóre a má možnost hrát o různé ceny v aktuálně probíhajících soutěžích.

O karlových varech

Karlovy Vary mají světový unikát v počtu léčivých horkých pramenů na světě.

Více o Karlových Varech

Pomůžeme vám

Web provozuje Infocentrum Karlovy Vary, zavolejte nám či napište.

Kontakt na Infocentrum