Rok 2017 v Karlových Varech

6. 3. 2017 | Soutěže, Tipy a rady, Z Karlových Varů, Z okolí Karlových Varů, Zajímavé akce

KarlovyVARY° budou v roce 2017 v pohybu. Nevěříte?  Máme pro Vás pár kulturních či sportovních akcí na rok 2017, které se ve městě budou konat, a které možná nebudete chtít zameškat.

Zahájení lázeňské sezóny

Významnou akcí je každoroční Zahájení lázeňské sezóny (ZLS). 660. – tolikátá sezóna bude v Karlových Varech zahajována první víkend v květnu. Tedy od 5. do 7. května 2017. Můžete se těšit na bohatý kulturně společenský program. Sezónu oficiálně přijíždí zahájit sám zakladatel města Karel IV. se svou družinou v takzvaném průvodu Karla IV., který je tradiční součástí Zahájení lázeňské sezóny v Karlových Varech. Stejně tak jako i v předchozích letech bude požehnáno pramenům, aby nadále navracely návštěvníkům Karlových Varů zdraví.

Součástí ZLS je také tradiční řemeslný jarmark, Porcelánové slavnosti a Foodfestival.

Mattoni 1/2Maraton Karlovy Vary 2017

Běháte rádi? Nebo se rádi koukáte, jak druzí běhají? I v Karlových Varech je možnost zkusit  1/2 Maraton z rodiny RunCzech. Proběhnout se krásnou lázeňskou zónou s fantastickou diváckou kulisou. To se může povést jen s 1/2 Maratonem Karlovy Vary. 
V rámci 1/2 Maratonu se můžete zúčastnit i DM rodinného běhu, kde na vás čeka trasa s délkou 3 km, kterou je možné absolvovat i s kočárky.
Letos vybíháme 20. května 2017.

ME ve sportovním aerobicu, fitness a hip hop

V centru magických Karlových Varů tak uvítáme závodníky z Belgie, Dánska, Finska, Francie, Holandska, Itálie, Maďarska, Německa, Polska, Ruska, Švýcarska a domácí České republiky. Od úterý do čtvrtka se bude soutěžit ve sportovním aerobiku a fitness. V pátek a v sobotu se sportovní účastníci promění v taneční účastníky ME a bude se soutěžit v Hip Hop kategoriích (Small Crews, Big Crews, Battles a nově kategorie Duo) 23. – 27. května 2017.

Kvalifikace na MS ve volejbalu

Kvalifikace na MS ve volejbalu bude hostit světovou špičku sportovců, přijď i ty povzbudit své favority. 23. – 28. května 2017

Karlovarský karneval

Jubilejní 10. ročník Mattoni Karlovarského karnevalu se tentokráte chystá v termínu 2. – 3. června 2017. Máte masku? Nebo zajímavý kostým? Určitě se nachystejte a můžete vyrazit v průvodu a v rytmu taneční hudby. Pokud se radši jen koukáte, nic se neděje. Určitě bude co sledovat J

Mezinárodní filmový festival Karlovy Vary

Mezinárodní filmový festival Karlovy Vary je nejvýznamnější akcí ve městě. V roce 2017, přesněji od 30. června do 8. července 2017, to bude již 52. ročník.

Pokud chcete vidět největší a nejznámější lázeňské město České republiky v úplně jiném světle než po zbytek roku, tak si vyberte právě Mezinárodní filmový festival Karlovy Vary. Čeká Vás tu bohatý doprovodný program, koncerty, večírky a spousta vystoupení.

Carlsbad Classic

Jedinečná atmosféra Karlových Varů a lázeňského trojúhelníku se naprosto skvěle doplňuje s elegancí a noblesou klasických vozů. Carlsbad Classic je v sezoně 2017 součástí šampionátu CLASSIC RALLYE TROPHY a to v termínu 14. – 15. července 2017.

Kolonádní koncerty

Tradičním zpestřením srpnových letních dnů jsou koncerty – Karlovarského symfonického orchestru na kolonádách pro všechny přítomné. Vstup se neplatí. Každý koncert v prostorách kolonády navodí příjemnou lázeňskou atmosféru.
Karlovarský symfonický orchestr působí již 182. sezónu. Je nestarším orchestrem na území Čech a jedním z nejstarších na světě.

City Triathlon 2017

Plavání + Kolo + Běh = Triathlon

Vše začalo přesně před třiadvaceti lety v roce 1994, kdy Karlovy Vary hostily první závod Českého poháru. Rok po roce prestiž vrůstala. Mezi 1. a 3. zářím 2017 můžete jít fandit na Rolavu či do lázeňského centra. Tady všude se totiž bude závodit. A tentokráte se světovými hvězdami –city triatlon Karlovy Vary je letos součástí světového poháru v triatlonu. 

V předvečer hlavního závodu se můžete proběhnout nočními Vary. City Night Run Karlovy Vary konaný 1. září je otevřený nesoutěžní závod pro širokou veřejnost a rodiny s dětmi, večerní běh historickou částí města.

VARY°zaří 2017

Loňský Festival světla měl skvělý ohlas a je tu druhý ročník. Program prvního víkendu v září (1.9. a 2.9.)

Audiovizuální show na téma Karlovy Vary v  pohybu vás uchvátí jedinečnou noční atmosférou lázeňského centra.

Karlovarský folklórní festival

Karlovarský folklorní festival si klade za cíl chránit a oživovat zvyky, tance a lidovou hudbu Karlovarska, a díky tomu posilovat vztah obyvatel s územím, na kterém žijí, a které bylo poznamenáno složitým historickým vývojem. Pravidelně v září, již od roku 1996. Předpokládaný termín konání festivalu je od 5. do 10. září 2017.

KV DOWNTOWN 2017

Finálový závod Czech Downtown Tour 2017 se opět pojede v Karlových Varech. Těšit se můžete na nejlepší české sjezdaře, nejextrémnější trať v České republice, freestylové exhibice, dětský závod, závod pro veřejnost, ale hlavně na nejvostřejší závod na lázeňském území – S. & W. Automobily Mercedes Benz KV DOWNTOWN 2017.  Letos organizátoři slibují spoustu atraktivních změn.
16. září 2017

Dvořákův karlovarský podzim

Antonín Dvořák, pravděpodobně nejslavnější český hudební skladatel. Jeho jméno nese jeden z nejstarších hudebních festivalů v Evropě, který každoročně okouzlí, už tak nádherný, podzim v Karlových Varech.  15. - 28. září 2017

XXXIV. Mezinárodní jazzový festival

Festival, konaný nepřetržitě od roku 1984, se uskuteční v Karlových Varech během října. Letošní ročník je sedmnáctým, kdy Jazzfest pořádá sdružení Jazzový kruh v čele s ředitelem a současně aktivním účastníkem dění - saxofonistou Milanem Krajícem.

Mezinárodní filmový festival turistických filmů TOURFILM 2017

Nejstarší filmový festival turistických filmů na světě. Tři dny v říjnu jsou Karlovy Vary plny filmů o cestování. V roce 2017 (6. – 7. října) to bude již jubilejní 50. ročník.

Posláním festivalu je uvést a ocenit filmy a multimédia, které svou obsahovou náplní a uměleckou úrovní přispívají k rozvoji domácího i zahraničního cestovního ruchu a zároveň napomáhají k širokému mezinárodnímu uplatnění těchto snímků.

Mezinárodní pěvecká soutěž Antonína Dvořáka

Soutěž, zpočátku určená studentům uměleckých škol, se stala během let uznávanou soutěží mezinárodní. Zúčastňuje se jí každoročně 80-110 pěvců prakticky z celého světa v oborech OPERA, JUNIOR a obor PÍSEŇ.
Stejně jako slavný filmový festival, bude mít i tato soutěž v roce 2017 svůj již 52. ročník. A to v termínu od 3. do 10. listopadu.

V roce 2017 je v Karlových Varech nač se těšit. Pokud jste si vše nepoznamenali, nevadí, všechny akce budou uveřejněny i na portálu www.karlovyvary.cz

O karlových varech

Karlovy Vary mají světový unikát v počtu léčivých horkých pramenů na světě.

Více o Karlových Varech

Pomůžeme vám

Web provozuje Infocentrum Karlovy Vary, zavolejte nám či napište.

Kontakt na Infocentrum