Mobilní aplikace

SmartGuide

Od společnosti SmartGuide s.r.o.

 • 4 tématické trasy (Památka, Výlet, Pramen, Zážitek)
 • Možnost stažení offline verze - zdarma
 • Aplikace automaticky upozorňuje, když se pohybujete v blízkosti místa zájmu
 • Lázeňské vycházky - rozdělené podle náročnosti

Available on App Store  Get it on Google Play 

Karlovy Vary mají vlastního audio průvodce, ten maže jejich konzervativní nálepku…

Karlovy Vary nově nabízí chytrého audio průvodce Smart Guide a v něm tematické trasy, které vás provedou po celém městě. Doposud byly Karlovy Vary prezentovány hlavně skrze konzervativní lázeňskou historii, snaha vymanit se z této škatulky byla hlavní motivací. Jak audio průvodce funguje a co vše nabízí návštěvníkům i místním?

Vary mají své metro!

S aplikací Smart Guide poprvé vyrazíte i mimo lázeňské centrum města a pomocí tohoto světového audio průvodce objevíte i krásy méně známých míst a památek. V něm se pod symbolickým názvem VARY°Metro nabízí unikátní projekt, který obsahuje čtyři speciálně sestavené trasy městem, podobné těm z pražského metra, vytvořené na základě konkrétního tématu, který místa spojuje. Najdete zde trasy PAMÁTKA, PRAMENY, VÝLET a ZÁŽITEK. Každá trasa funguje intuitivně, na základě vaší polohy, ovšem nemusíte se jí striktně řídit.

Chystáte se na celý den do Varů a zajímá vás spíše příroda? Můžete se vydat trasou VÝLET a nechat se jí vést po celý den. Přijíždíte do města na služební cestu a zůstáváte jenom na jednu noc? Stačí, když si aplikaci zapnete po cestě z hotelu do restaurace a ona vám pomocí upozornění ukáže, jaká místa ve vašem okolí stojí za zmínku.

Lázeňské procházky

Tyto trasy slouží návštěvníkům, pro lepší orientaci při zdravotních vycházkách. Jejich náročnost je symbolizována barvami semaforu. Dělí se podle obtížnosti terénu a také délky trasy.

Nová trasa UNESCO

Vznikla jako reakce na zápis 11 lázeňských měst Evropy na seznam kulturního dědictví UNESCO. Karlovy Vary jsou jedním z měst, které mají co ukázat. Ty největší, nejlíbivější a také nejznámější místa a památky vám nabízí právě tato trasa.

Dobrý společník na toulky

Cílem aplikace není držet vás v jedné trase od začátku až konce, ale spíše vám při návštěvě města ukázat co nejvíc a sympatickou formou nabídnout lehce informace a zajímavosti. Na vás pak zůstává vybrat si téma a zastávky. Kdekoliv se ve Varech nacházíte, aplikace je tam s vámi a ihned vás informuje. Nenechá vás zahálet, ale dovolí vám jí i odložit do kapsy a kochat se prostředím. U každé zastávky si pak můžete přečíst nebo poslechnout audio výklad namluvený ve čtyřech jazycích, tedy v češtině, němčině, ruštině a angličtině rodilými mluvčími.

Praktickou vlastností je, že si ji můžete stáhnout i v off-line verzi, která vás na základě GPS lehce zvládne navigovat městem i bez mobilních dat.

Kdykoliv a kdekoliv

Aplikace Smart Guide – oficiální průvodce města Karlovy Vary je příjemným a uživatelsky nenáročným nástrojem, díky kterému se z obyčejné cesty z práce stane příjemná informativní procházka a z první návštěvy města zážitková záležitost. K žádné trase vás aplikace nenutí a o zastávkách vás informuje vyskakovacím upozorněním. Danou trasou se pak můžete, ale i nemusíte řídit. V aplikaci najdete všechny trasy Karlovými Vary, ale i seznam Ikonických míst.

Geofun

World Media Partners, s.r.o.

 • Objevování zajímavých turistických míst
 • Vychází z oblíbeného geocachingu, ale funguje zcela virtuálňe
 • Plňte rozličné úkoly a odpovídejte na všetečné dotazy svého průvodce

Available on App Store  Get it on Google Play 


Jedeme do lázní

od společnosti INIZIO, s.r.o.

 • Místa - přehled zajímavých míst v dané lokalitě, zobrazených na mapě
 • Výlety - nabízí přehled výletů, jejich polohu a vzdálenost od uživatele
 • Info - základní informace o lázeňském místě, fotogalerie a kontaktní údaje
 • Co, Kdy, Kde - kulturní programy, akce a novinky v regionu

Available on App Store  Get it on Google Play 

 

O karlových varech

Karlovy Vary mají světový unikát v počtu léčivých horkých pramenů na světě.

Více o Karlových Varech

Pomůžeme vám

Web provozuje Infocentrum Karlovy Vary, zavolejte nám či napište.

Kontakt na Infocentrum