Motýlí dům Diana Karlovy Vary

Tropická zahrada s živými exotickými motýly z celého světa

Vstupné

dobrovolné

Bohužel, světový trh s motýlími kuklami doslova kolabuje a situace se stává kritickou. Máme zatím přislíbeny pravidelné dodávky jen cca 150 kukel max. tří druhů (běžná týdenní dodávka je 250 kukel až 10ti druhů). Zmíněné limitované množství kukel obdrží Papilonia - motýlí dům Karlovy Vary s tím, že tento provoz otevřeme 25.5. Pozor - vstupné bude až do odvolání dobrovolné. Počet motýlů i druhová pestrost bude natolik nedostačující, že nám nedovoluje stanovit obligatorní vstupné byť s jakoukoliv slevou. Ještě důležitější důvod k zavedení dobrovolného vstupného je však následující:

Celý celosvětový "motýlí" business dosud fungoval doslova jako nekomerční charitativní síť. Dával práci chudým lidem ze zemí přirozeného výskytu exotických motýlů. Z farmářů, těžařů dřeva a zemědělců se stávali chovatelé motýlů, kteří chrání prales a ´své´ životní prostředí obecně. Navíc existovaly i fondy a dobrovolné akce provozovatelů motýlích domů na ochranu pralesů (např. v Belize) či podporu vzdělávání chudých dětí v tropických oblastech s výskytem exotických motýlů atp.

S uzavřením téměř všech motýlích domů světa se tento řetěz přetrhl a dodavatelé motýlích kukel krachují. Máme již informace, že např. v Keni opět dochází k drancování pralesa, džungle je opět využívána jako zdroj dřeva, kácí se a vypalují pozemky pro zemědělskou činnost atd. Tomuto vývoji se snaží zabránit IABES (= Mezinárodní asociace provozovatelů motýlích domů, které je Papilonia součástí), která zřídila záchranný fond pro podporu chudých dodavatelů kukel a motýlích farem v dotčených částí světa. Samotná Papilonia již v dubnu přispěla 500 USD a ač je naše finanční situace kritická, v pomoci budeme pokračovat.

Rádi bychom proto lidem zdůraznili, že dobrovolné vstupné bude určeno na záchranu motýlích domů v ČR jen v minimální míře. Většina z dobrovolných příspěvků od hostů bude použita právě na podporu motýlích farem v tropických oblastech světa a na záchranu přirozeného ekosystému v daných oblastech. Dobrovolné vstupné tedy bude přispívat k zamezení drancování pralesů, nikoliv k tvorbě zisku našich firem.

Termíny

25. 5. 2020 do 31. 12. 2020

Tropická zahrada s živými exotickými motýly z celého světa. 

Připravte se na setkání s těmi nekrásnějšími motýly z celého světa – např. z Thajska, Filipín, deštných pralesů Jižní Ameriky či Mexika.

V tzv. letové zóně o rozloze 100 m2 spatříte stovky exotických motýlů s rozpětím křídel až 20 cm! A prohlédnout si tyto krasavce živočišné říše budete moct z naprosté blízkosti a v absolutním kontaktu - žádné bariéry mezi hosty a motýly u nás totiž nenajdete. 

V motýlím domě není fotografování nijak omezeno ani zpoplatněno. Mějte proto vždy připravený fotoaparát pro případ, že si nějaký „létající drahokam“ vybere Vaše rameno pro přistání a krátký odpočinek. 

Určitě se zastavte i u líhně – při troše štěstí se stanete očitými svědky líhnutí motýla z kukly a jeho prvního životního letu. 

Letová zóna je osazena informačními cedulemi se zajímavostmi ze života motýlů a v recepci si můžete zakoupit suvenýry výhradně s motýlí tématikou.

Otevírací doba motýlího domu

V provozu 7 dní v týdnu včetně státních svátků

Listopad až březen 10:00 – 17:00
Duben a říjen 10:00 – 18:00
Květen až září 10:00 – 19:00

Ceník
Dospělí 90 Kč
Děti (do 15 let) 50 Kč
ZTP / důchodci 50 Kč
Rodinné vstupné (2 dospělí + 2 až 3 děti) 250 Kč
Skupina 15 osob a více - dospělí 60 Kč
Skupina 15 osob a více - děti 40 Kč
Svatební obřad v motýlím domě 10.000 Kč

Platit je možno jen hotově, a sice v CZK a EUR.

Detailní informace

V recepci motýlího domu najdete i obchůdek, který nabízí suvenýry výhradně s motýlí tématikou.

Recepce Motýlího domu:
+420 777 774 050
https://dianakv.cz/cs/motyli-dum

O karlových varech

Karlovy Vary mají světový unikát v počtu léčivých horkých pramenů na světě.

Více o Karlových Varech

Pomůžeme vám

Web provozuje Infocentrum Karlovy Vary, zavolejte nám či napište.

Kontakt na Infocentrum