Zámecká věž

Expozice UNESCO

S TURISTICKOU KARTOU, POHODLNĚ

Turistická karta Karlovy VARY REGION CARD

Získat

Vstupné

50 Kč / 25 Kč

Výstava představuje 11 Slavných lázeňských měst Evropy ze 7 zemí, která byla v červenci 2021 společně zapsána na Seznam světového kulturního a přírodního dědictví UNESCO. Expozice podtrhuje principy zápisu a výjimečnost nejen našeho města, ale celého společenství Great Spa Towns of Europe. Jedním z cílů organizace UNESCO je také osvěta a vzdělávání veřejnosti, což je jedním z důvodů vzniku této expozice. Otevření Zámecké věže a přípravu výstavy zajistila Kancelář architektury města Karlovy Vary ve spolupráci s karlovarským Infocentrem, které je zároveň provozovatelem této budovy.

Vizuální a technickou stránku výstavy připravilo kreativní studio 3dsense, které má v tomto směru mnoho zkušeností, např. z výstav Sluneční králové v Národním muzeu, Institutů Paměti národa nebo z pražského Signal festivalu. Architektonický návrh zpracoval Jan Lebl.

V rámci expozice jsme vytvořili 3 exponáty. Hlavní dominantou je model města vyrobený technikou 3D tisku s dynamickým podsvícením zvýrazňujícím významná místa. Další exponát prezentuje hravou formou všech 11 lázeňských měst. Třetí instalace využívá obrazové a zvukové terénní záznamy, které jsme pořídili v nejužším okolí karlovarského vřídla, a vytváří nečekaný audiovizuální zážitek.

https://zameckavez.cz/

Termíny

1. 1. 2024 do 31. 12. 2024
Celoročně

Vystoupejte nebo vyjeďte výtahem na Zámeckou věž a pokochejte se malebným výhledem na lázeňskou část města, unikátní expozici a vstřebávejte zdejší blahodárné účinky na duši i tělo. Součástí expozice je i historický sklepní prostor věže.

Projděte si Zámeckou věž pomocí virtuální prohlídky >>>

Otevírací doba & Vstupné

Po: 12:00 - 20:00
Út - Ne: 10:00 - 20:00

Dospělí 50 Kč
Studenti / ZTP / Senioři 25 Kč
Děti do 6 let zdarma

GREAT SPA TOWNS OF EUROPE

je uskupení 11 výjimečných lázeňských měst ze 7 zemí, které byly zapsány do Seznamu světového kulturního a přírodního dědictví UNESCO.

O karlových varech

Karlovy Vary mají světový unikát v počtu léčivých horkých pramenů na světě.

Více o Karlových Varech

Pomůžeme vám

Web provozuje Infocentrum Karlovy Vary, zavolejte nám či napište.

Kontakt na Infocentrum