Lety do vesmíru

simulátory kosmických letů Sojuz-Bee 1 a Prométheus

S TURISTICKOU KARTOU, POHODLNĚ

Turistická karta Karlovy VARY REGION CARD

Získat

Místo

Hvězdárna

Vstupné

240 Kč pilot a navigátor / 80 Kč doprovod

Navštivte kosmodrom Karlovy Vary

Nabízíme lety na oběžnou dráhu k Mezinárodní kosmické stanici a meziplanetární lety k planetám Sluneční soustavy
Zaregistrujte si včas na našem webu termín vlastního letu do vesmíru s naší kosmickou agenturou VOSA z nově budovaného kosmodromu v Karlových Varech. Získáte tak minimálně hodinový prostor pro individuální návštěvu hvězdárny. Cesta v naší jednomístné kabině (jeden kosmonaut + další doprovod v řídicím centru) kosmické lodi Sojuz Bee-1 se inspiruje lety prvních kosmonautů na oběžnou dráhu kolem Země. Let trvající 40-90 minut, s mezipřistáním u Mezinárodní kosmické stanice (ISS), může pokračovat k vybraným tělesům ve Sluneční soustavě. U nich pilot provádí vědecká měření a může si v praxi vyzkoušet, jak by jako kosmonaut-výzkumník obstál. Doprovod astronauta celý let sleduje v našem kosmickém centru a může se podílet na plnění úkolů pilota, se kterým je po celý let ve spojení. Cesta je zážitkem pro děti od 7 let i pro dospělé.

Nově - zatím ve zkušebním provozu - nabízíme lety až třímístnou (dva nebo tři kosmonauti + další doprovod v řídicím centru) kosmickou lodí Prométheus, které jsou především demonstrativní ukázkou možností, které tato loď začne nabízet po svém dokončení v plném rozsahu. Let je vhodný pro dvou až tříčlennou posádku, doprovod se podílí na řízení letu v našem kosmickém centru. Let v Prométheu je vzhledem ke složitějším manévrům vhodný pro zkušenější posádku od 15 let a dospělé. Pro první let doporučujeme nejprve vyzkoušet jednomístný simulároe lodi Sojuz-Bee.

Volné časy startů lodí Sojuz-Bee i Prométheus najdete v našem předběžném registračním formuláři.

Další informace, akce a podrobný ceník najdete na našem webu astropatrola.cz. Platba je možná pouze v hotovosti na místě v Kč. Na tento program je možné uplatnit slevu 25 % s Karlovy VARY REGION CARD. Program v češtině.

Termíny

1. 1. 2024 do 31. 12. 2024 23.45

   

Nutná rezervace letu prostřednictvím webu nebo telefonu (telefonicky pouze pro loď Sojuz-Bee 1).

 

O karlových varech

Karlovy Vary mají světový unikát v počtu léčivých horkých pramenů na světě.

Více o Karlových Varech

Pomůžeme vám

Web provozuje Infocentrum Karlovy Vary, zavolejte nám či napište.

Kontakt na Infocentrum