Lety do vesmíru

simulátor kosmických letů

Místo

Hvězdárna

Vstupné

230 Kč loď Sojuz-Bee / 150 Kč loď Prométheus / 70 Kč doprovod

Navštivte kosmodrom Karlovy Vary

Nabízíme meziplanetární lety k planetám Sluneční soustavy
Zaregistrujte si včas na našem webu termín vlastního letu do vesmíru s naší kosmickou agenturou VOSA z nově budovaného kosmodromu v Karlových Varech. Získáte tak minimálně hodinový prostor pro individuální návštěvu hvězdárny. Cesta v naší jednomístné kabině kosmické lodi Sojuz Bee-1 se inspiruje lety prvních kosmonautů na oběžnou dráhu kolem Země. Let trvající 40-80 minut, s mezipřistáním u Mezinárodní kosmické stanice (ISS), může pokračovat k vybraným tělesům ve Sluneční soustavě. U nich pilot plní první vědecká měření a může si v praxi vyzkoušet, jak by jako kosmonaut-výzkumník obstál. Cesta je určitě zážitkem nejen pro děti, ale i pro dospělé.

Nově (zatím ve zkušebním provozu) nabízíme lety třímístnou kosmickou lodí Prométheus, které jsou především demonstrativní ukázkou možností, které tato loď začne nabízet veřejnosti od lázeňské sezóny 2023.

Program je vhodný především pro dospělé a starší děti od 5. třídy ZŠ. Letět mohou děti minimálně od 7 let, jim nabízíme verzi letu s autopilotem, s minimem úkolů, bez možnosti ručního pilotování. Věková hranice pro pilotované lety je zhruba kolem 10. roku věku, kdy děti již mají potřebné znalosti ze školy a jsou připraveny i plně fyzicky ovládat kabinu kosmické lodi. Volné časy startů najdete v našem předběžném registračním formuláři.

Další informace, akce a podrobný ceník najdete na našem webu astropatrola.cz.

Termíny

Středa 1. 3. 2023 do 31. 3. 2023 23.45
Sobota 1. 4. 2023 do 30. 4. 2023 23.45

   

Nutná rezervace letu prostřednictvím webu.

O karlových varech

Karlovy Vary mají světový unikát v počtu léčivých horkých pramenů na světě.

Více o Karlových Varech

Pomůžeme vám

Web provozuje Infocentrum Karlovy Vary, zavolejte nám či napište.

Kontakt na Infocentrum