TRIATLON: Olympijské hvězdy i amatérští sportovci zamíří opět do Karlových Varů

27. 8. 2021 | Z Karlových Varů, Zajímavé akce

Blíží se víkend, kterému nebude nic chybět. Můžete při něm sami sportovat, fandit hvězdám z olympijských her, bavit se se svými dětmi nebo užívat nabitý kulturní program a také poznávat jedno z nejkrásnějších českých měst, které je nově na seznamu UNESCO. Blíží se CITY TRIATHLON Karlovy Vary, který se uskuteční v městě minerálních pramenů od 10. do 12. září.

Triatlon patří k nejrychleji rostoucím sportům na světě. Kombinuje v sobě totiž nejpopulárnější disciplíny, kterým se ve volném čase věnují také miliony Čechů – plavání, cyklistiku a běh.

Pro amatérské sportovce, kterým už nestačí jen běh, se tak stává mimořádně atraktivní výzvou. Součástí akce CITY TRIATHLON Karlovy Vary je i sobotní závod Age Groups pro amatérské sportovce, které čeká 700 metrů plavání ve volnočasovém areálu Rolava, 20 km cyklistiky vedoucí nejkrásnějšími místy ikonického lázeňského centra a nakonec 5 km běh s cílem na nádherném Divadelním náměstí!

Pokud byste si na celý závod netroufli, můžete si jednotlivé disciplíny rozdělit ve štafetě s kolegy nebo přáteli. Do Karlových Varů tradičně zamíří olympijské hvězdy, které se v neděli představí při prestižním závodu Světového poháru.

Můžete tak fandit českým reprezentantům v souboji s nejlepšími triatlonisty na světě. V minulém roce byli na karlovarských kolonádách nejrychlejší olympijská vítězka Flora Duffyová a dvojnásobný mistr světa Vincent Luis.

Kdo se bude radovat letos? Připíše si česká olympionička Vendula Frintová třetí karlovarské vítězství? Postavit se však můžete i na start společně se svými potomky při Geis Baby Duathlonu, který se skládá z kombinace běh – cyklistika – běh. Ti nejmenší startují ve volnočasovém areálu Rolava na odrážedlech a čeká je jen několik stovek metrů.

Ti starší mohou závodit sami, nebo si třeba vyzkoušet štafetu ve složení rodič – dítě. Tohle bude rozesmáté dopoledne! Už v pátek celý závodní víkend otevře Český pohár žáků v triatlonu.

Více informací o obou akcích najdete na www.citytriathlon.cz a varyzari.karlovyvary.cz.

Zdroj: https://karlovarsky.denik.cz/ostatni_region/triatlon-olympijske-hvezdy-i...
Autor: Daniel Seifert

O karlových varech

Karlovy Vary mají světový unikát v počtu léčivých horkých pramenů na světě.

Více o Karlových Varech

Pomůžeme vám

Web provozuje Infocentrum Karlovy Vary, zavolejte nám či napište.

Kontakt na Infocentrum