Karlovy Vary vstoupí do nové lázeňské sezony o víkendu od 3. do 5. května

23. 4. 2024 | Kultura, MMKV, Z Karlových Varů, Zajímavé akce

Nová lázeňská sezona v Karlových Varech bude tradičně zahájena o prvním květnovém víkendu. Od pátku 3. května do neděle 5. května budou ulice, promenády, kolonády, parky a další místa žít hudbou, tancem, divadlem. 

„Karlovy Vary už dávno nejsou jen sezonní destinací a návštěvnost uplynulé zimy a letošního jara jsou toho dokladem. Slavnostní zahájení lázeňské sezony je ale pro nás symbolickou a velmi důležitou kulturně společenskou událostí na podporu lázeňství a jeho propagace jako součásti zdravého životního stylu. Slavnosti jsou samozřejmě také připomínkou našeho zápisu na seznam UNESCO, stejně jako propagací širokého spektra aktivit, které Karlovy Vary činí atraktivní destinací. Zároveň je pro nás zahájení sezony výjimečnou příležitostí k předání nejvyšších městských ocenění vybraným osobnostem, které se významně zasloužily o věhlas města,“ uvádí primátorka Karlových Varů Andrea Pfeffer Ferklová.

Program

Program Zahájení lázeňské sezony v Karlových Varech je postaven na osvědčených prvcích, ale přibylo i několik novinek. Karlovarským pramenům se dostane slavnostního požehnání. Stejně jako loni se ho ujme papežský nuncius Jude Thaddeus Okolo, který rovněž odslouží slavnostní mši v chrámu Sv. Máří Magdaleny. Chybět nebude tradiční průvod krále Karla IV. a jeho početné dužiny, tance dvorních dam, souboje rytířů a představení kejklířů. Smetanovy sady se promění v jarmark, děti zde najdou tvořivé dílny. Hvězdným interpretům a slavným hitům bude patřit podium u Alžbětiných lázní. Mezi ty nejatraktivnější bude letos patřit koncert kapel Žlutý pes, Poetika, zpěvačky Lenny nebo hity Petra Nováka, které zazpívá Petr Bende za doprovodu své kapely a Karlovarského symfonického orchestru.

Novinkou v programu je módní přehlídka Beaty Rajské na Sadové kolonádě a v jejím okolí, která bude volně přístupná veřejnosti. Premiérově se také v rámci zahájení sezony uskuteční Mattoni Grand Drink - Mistrovství světa v míchání nealkoholických koktejlů na náplavce u Thermalu. Prostranství před hotelem Thermal bude i letos patřit kulinářské přehlídce Beer & Grill Fest.

Do programu městských slavnostní se zapojují i galerie a další místa, například Becherova vila, Galerie umění Karlovy Vary, karlovarské muzeum, Zámecká věž s interaktivní expozicí UNESCO, Kancelář architektury města s venkovní výstavou 6 let KAMu nebo Císařské lázně, které otevírají novou expozici Tři světy.

Kompletní program je ke stažení zde: https://mmkv.cz/cs/aktuality/karlovy-vary-vstoupi-do-nove-lazenske-sezony-o-vikendu-od-3-do-5-kvetna

O karlových varech

Karlovy Vary mají světový unikát v počtu léčivých horkých pramenů na světě.

Více o Karlových Varech

Pomůžeme vám

Web provozuje Infocentrum Karlovy Vary, zavolejte nám či napište.

Kontakt na Infocentrum