Pravoslavná kaple sv. Nikolaje

Dřevěná pravoslavná kaple

Poloha: v na prostranství před rozhlednou Aberg na Doubské hoře
Období výstavby: 1999 až 2000
Architekt: neznámý
Oficiální zpřístupnění: 16. listopadu 2000
Přístupnost: nepřístupná

Přístup ke kapli

Přístup č. 1: K kapli se můžete vydat 4,5 kilometru dlouhou procházkou po cestě Přátelství malebnými lázeňskými lesy přímo z centra Karlových Varů od GH Pupp přes Rozhlednu Diana. Výlet si můžete zkrátit využitím lanové dráhy na Dianu.

Přístup č. 2: Druhou variantou je dojet na konečnou zastávku autobusu MHD č. 6 v Doubí a po modré turistické trase vystoupat 3 kilometry kolem bývalé kavárny Svatý Linhart až k rozhledně. Na Linhartu se nachází rovněž parkoviště pro osobní automobily.

Historie objektu

Dřevěnou pravoslavnou kapli sv. Nikolaje nechal na vlastní náklady vystavět Nikolaj Genadijevič Štěpanov v letech 1999 – 2000 na prostranství před rozhlednou Aberg na Doubské hoře. Základní kámen kaple byl vysvěcen na den sv. Petra a Pavla 12. července 1999 vladykou metropolity Dorotejem. Stavební materiál na stavbu kaple byl nejprve opracován, očíslován a připraven k montáži v dílnách přímo v Rusku. Teprve následně byl převezen do Karlových Varů a kaple sestavena až na současném místě.
Slavnostní vysvěcení kaple proběhlo dne 16. listopadu 2000 arcibiskupem českých zemí vladykou Christoforem. Věřícím a návštěvníkům však sloužil svatostánek pouze několik let. V současné době je kaple spolu s přilehlou rozhlednou již několik let zavřená a nepřístupná. Tato nádherná stavba s krásnou architekturou si přesto zaslouží Vaší návštevu.

Podrobné informace o historii pravoslavné kaple sv. Nikolaje

Poloha

Mapa hotelu

Pravoslavná kaple sv. Nikolaje


O karlových varech

Karlovy Vary mají světový unikát v počtu léčivých horkých pramenů na světě.

Více o Karlových Varech

Pomůžeme vám

Web provozuje Infocentrum Karlovy Vary, zavolejte nám či napište.

Kontakt na Infocentrum