Kaple sv. Linharta

Pseudogotická kaple

Poloha: v lázeňských lesích jihozápadně od centra Karlových Varů
Období výstavby: konec 17. století
Období výstavby: 1838 a 1884
Architekt: neznámý
Oficiální zpřístupnění: konec 17. století
Přístupnost: nepřístupná

Přístup ke kapli

Přístup č. 1: Ke kapli se můžete vydat přibližně 4 kilometru dlouhou procházkou malebnými lázeňskými lesy přímo z centra Karlových Varů. Od Vřídla vystoupáte ulicí na Zámecký vrch až na rozcestí u Kaple sv. Anny, odkud budete pokračovat po Sovově stezce.

Přístup č. 2: Druhou variantou je dojet na konečnou zastávku autobusu MHD č. 6 v Doubí a po modré turistické trase vystoupat 2,5 kilometry kolem bývalé kavárny Svatý Linhart a dále Sovou stezkou až ke kapli. Na Linhartu se nachází rovněž parkoviště pro osobní automobily.

Historie objektu

Při rozšiřování vycházkových tras v širokém okolí Karlových Varů, spojeném s rozvojem lázeňství koncem 17. století, byla pod rozvalinami románského kostela sv. Linharta vystavěna barokní výklenková kaplička. Roku 1838 byla kaplička nákladem lady William Russell, ženy britského diplomata, přestavěna na klasicistní kapli sv. Linharta. V roce 1884 nechal syn lady William Russell, Ampthill, kapli přestavit v pseudogotickém slohu do dnešní podoby.
Kaple spolu s pozůstatky kostela při Sovově stezce se poté stala častou zastávkou lázeňských hostů při cestách k bývalé výletní kavárně sv. Linhart. Po stranách kaple tehdy stávala sloupová pergola s odpočinkovými lavicemi. Klidné tiché místo uprostřed lázeňských lesů je dodnes oblíbeným cílem vycházek a odpočinkovým místem pro návštěvníky i obyvatele města.

Podrobné informace o historii kaple sv. Linharta

Poloha

Mapa hotelu

Kaple sv. Linharta


O karlových varech

Karlovy Vary mají světový unikát v počtu léčivých horkých pramenů na světě.

Více o Karlových Varech

Pomůžeme vám

Web provozuje Infocentrum Karlovy Vary, zavolejte nám či napište.

Kontakt na Infocentrum