Pomník Tomáše Garrigua Masaryka

bronzová socha na nízkém žulovém podstavci

Poloha: na nároží ulic T. G. Masaryka a Dr. Davida Bechera uprostřed Karlových Varů
Období vzniku: 2007
Autor: Jan Kotek
Odhalení: 15. září 2007
Přístupnost: volně přístupný

Přístup k pomníku

Přístup č. 1: K pomníku dojdete z lázeňského centra města od Vřídla podél proudu říčky Teplá kolem hotelu Thermal. U hlavní pošty odbočíte ulicí T. G. Masaryka, která Vás dovede až k pomníku. Příjemná procházka lázeňským centrem města je dlouhá asi 1,5 kilometru a zabere Vám necelou půl hodinu.

Přístup č. 2: Druhou možností je dojet z centra lázní z Divadelního náměstí autobusem MHD č. 2 do zastávky Tržnice. Odtud se vydáte asi 200 metrů Zeyerovou ulicí a dále třídou TGM až k pomníku.

Historie objektu

Pomník prvního československého prezidenta Tomáše Garrigua Masaryka z roku 2007 od karlovarského akademického sochaře Jana Kotka na prostranství před Skleněným palácem na nároží ulic T. G. Masaryka a Dr. Davida Bechera uprostřed města. Pomník byl vytvořen na památku celkem osmi prezidentových pobytů v lázních v rozmezí let 1923-1933.

Slavnostní odhalení pomníku proběhlo dne 15. září 2007 při příležitosti sedmdesátého výročí Masarykova úmrtí. Pomník tvoří bronzová figurální plastika prezidenta v nadživotní velikosti, umístěná na vrcholu nízkého žulového podstavce oválného půdorysu. Masarykova socha se stala nejmladším pomníkem v Karlových Varech.

Podrobné informace o historii pomníku Tomáše Garrigua Masaryka

Poloha

Mapa hotelu

Pomník Tomáše Garrigua Masaryka


O karlových varech

Karlovy Vary mají světový unikát v počtu léčivých horkých pramenů na světě.

Více o Karlových Varech

Pomůžeme vám

Web provozuje Infocentrum Karlovy Vary, zavolejte nám či napište.

Kontakt na Infocentrum