Pomník Karla Filipa Schwarzenberga

žulový obelisk

Poloha: v parku u Poštovního dvora v jižní části Karlových Varů
Období vzniku: 1818 a 1891
Autor: neznámý
Odhalení: 30. června 1818
Přístupnost: volně přístupný

Přístup k pomníku

Přístup č. 1: K pomníku Karla Schwarzenberga dojdete z lázeňského centra města od Vřídla po pravém břehu proti proudu říčky Teplá kolem Grandhotelu Pupp a dále Goethovou stezkou až do parku před Poštovním dvorem. Příjemná procházka lázeňským centrem města je dlouhá asi 1,5 kilometru a zabere Vám zhruba půl hodiny.

Přístup č. 2: Druhou možností je dojet od Tržnice autobusem MHD č. 2 nebo MHD č. 7 na zastávku „Richmond“ u Galerie umění a odtud je to k pomníku zhruba 250 metrů směrem k letnímu kinu.

Historie objektu

Původní pamětní obelisk nechali postavit v roce 1818 rakouští důstojníci na kraji lesa v parku nedaleko Poštovního dvora na počest polního maršála knížete Karla Schwarzenberga, vítěze nad Napoleonem v bitvě u Lipska v roce 1813. Slavnostní odhalení pomníku proběhlo dne 30. června 1818 během lázeňské návštěvy knížete Karla Schwarzenberga.

Od Poštovního dvora byla k pomníku vysázena dvouřadá alej a prostranství pietně upraveno a doplněno lavičkami. Současný žulový obelisk nechal na místě původního vztyčit v roce 1891 vnuk knížete Karl Fürsten von Schwarzenberg. Prostranství u obelisku je dnes nazýváno Zákoutí knížete Karla Schwarzenberga.

Podrobné informace o historii pomníku Karla Schwarzenberga

Poloha

Mapa hotelu

Pomník Karla Filipa Schwarzenberga


O karlových varech

Karlovy Vary mají světový unikát v počtu léčivých horkých pramenů na světě.

Více o Karlových Varech

Pomůžeme vám

Web provozuje Infocentrum Karlovy Vary, zavolejte nám či napište.

Kontakt na Infocentrum