Podzim s lázeňskými lesy

24. 9. 2021 | Z Karlových Varů, Zajímavé akce

Podzimní sobotu 25.9. zpestří návštěvníkům lázeňských lesů bohatý program.
Na Svatém Linhartu budou připraveny zábavné úkoly pro děti, sokolník nebo krmení zvěře v oboře. Dospělí a starší děti si vyzkouší bezpečnou střelbu na asfaltové holuby z laserové brokovnice. Zájemci otestují svou rovnováhu na slackline. Děti nahlédnou do hasičského auta a seznámí se s technikou využívanou pro práci v lese a městských parcích. Návratem k tradici bude grilování pstruhů a také nabídka zvěřinových specialit, které k lesu i podzimu neodmyslitelně patří.
 

„Pestrý program připravujeme ve spolupráci s dalšími městskými příspěvkovými organizacemi – Správou lázeňských parků a Správou přírodních léčivých zdrojů a kolonád (SPLZaK). V sobotu 25. září začínáme v 10 hodin,“ zve na společně strávený víkendový den Stanislav Dvořák, ředitel Lázeňských lesů Karlovy Vary.

Svou činnost představí také studenti Střední lesnické školy Žlutice. Kromě úkolů a her pro děti svolají návštěvníky troubením na lovecké rohy, předvedou ukázku práce s loveckými dravci a vábení zvěře. Pro děti bude jistě velmi atraktivní vidět na vlastní oči i sovici sněžnou.

„Při přípravě občerstvení jsme se inspirovali tradicí restaurace na Linhartu. Pamětníci totiž dodnes vzpomínají, že se sem vždy chodilo na grilované pstruhy,“ láká na místní specialitu ředitel lázeňských lesů. Kromě ryb uspokojí mlsné jazyky pokrmy ze zvěřiny – zvěřinový guláš a hamburgery.

Atmosféru zpříjemní hudba kapel B&W a Duo Aura. O pohodu účastníků se zaměstnanci lázeňských lesů a parků a SPLZaK postarají do 16. hodiny.

Na místo konání dovezou návštěvníky mimořádně zřízené linky autobusů Dopravního podniku Karlovy Vary.

O karlových varech

Karlovy Vary mají světový unikát v počtu léčivých horkých pramenů na světě.

Více o Karlových Varech

Pomůžeme vám

Web provozuje Infocentrum Karlovy Vary, zavolejte nám či napište.

Kontakt na Infocentrum