Mozartův park

veřejný městský park

Poloha: za kostelem sv. Ondřeje severovýchodně nad centerm Karlových Varů
Období výstavby: 1913
Architekt: neznámý
Oficiální zpřístupnění: 1913
Přístupnost: volně přístupný

Přístup k objektu

Přístup č. 1: Z lázeňského centra města od Vřídla vystoupáte do Mozartova parku u kostela sv. Ondřeje podél pravého břehu říčky Teplá a dále strmou Ondřejskou ulicí. Krátká náročná trasa s velkým převýšením měří 600 metrů a zabere Vám asi 15 minut.

Přístup č. 2: Druhou možností je dojet od Tržnice autobusem MHD č. 2, MHD č. 7, MHD č. 8, nebo MHD č. 13 dvě stanice na zastávku „U Jara“ a odtud sestoupit zhruba 150 metrů dolů Ondřejskou ulicí až do parku za kostelem sv. Ondřeje.

Historie lokality

Na hřbitově u kostela sv. Ondřeje severovýchodně nad centrem Karlových Varů se pohřbívalo až do roku 1864, kdy byl založen nový hřbitov v Drahovicích. Zdejší hřbitov se 76 hroby poté ztratil svou funkci a postupně chátral. V roce 1911 nakonec došlo ke zrušení hřbitova. V roce 1913 byl prostor bývalého hřbitova za kostelem sv. Ondřeje upraven na veřejný městský park, který dostal později název Mozartův park.

V prostoru parku zůstaly zachovány některé empírové a biedermeierovské kamenné náhrobní kameny z 18. a 19. století. V celoročně volně přístupném parku si dnes můžete prohlédnout náhrobky význačných osobností, například hudebního skladatele a klavíristy Franze Xavera Wolfganga Mozarta, syna Wolfganga Amadea Mozarta, významného berlínského architekta Fridricha Gillyho, karlovarského knihtiskaře a nakladatele Franze Franiecka, karlovarského lázeňského lékaře a hippokrata Davida Bechera a významného karlovarského lázeňského lékaře Jeana de Carro.

Podrobné informace o historii Mozartova parku

Poloha

Mapa hotelu

Mozartův park


O karlových varech

Karlovy Vary mají světový unikát v počtu léčivých horkých pramenů na světě.

Více o Karlových Varech

Pomůžeme vám

Web provozuje Infocentrum Karlovy Vary, zavolejte nám či napište.

Kontakt na Infocentrum