Divadelní náměstí

veřejný městský park

Poloha: mezi Vřídelní kolonádou a divadlem v lázeňském centru Karlových Varů
Období výstavby: 1912
Architekt: neznámý
Oficiální zpřístupnění: 1912
Přístupnost: volně přístupný

Přístup k objektu

Přístup č. 1: Park se nachází na Divadelním náměstí přímo v lázeňském centru města. Od prostranství před Vřídelní kolonádou je to k parku pouhých 50 metrů.

Přístup č. 2: Od Tržnice zajíždí na Divadelní náměstí v lázeňském centru města autobus MHD č. 2. Konečné zastávka "Divadelní náměstí" je umístěna přímo v sousedství parku.

Historie lokality

V prostoru dnešního Divadelního náměstí mezi Vřídelní kolonádou a městským divadlem stávala koncem 19. století řada původních budov. Mimo jiné domy Zlatý štít, Červený dům, Dva pstruzi, Diadem či Modrá loď s divadelní kavárnou. V roce 1909 vykoupilo všechny objekty město Karlovy Vary, které se zavázalo na jejich pozemcích vystavět moderní lázeňský dům.

Z velkolepých plánů po třech letech sporů však nakonec sešlo a na uvolněném prostoru vznikl za podpory obyvatel malý parčík s formální úpravou. V roce 1966 byl v parku na tehdejším Leninově náměstí vztyčen bronzový pomník V. I. Lenina, který po národním umělci Janu Laudovi dokončil místní sochař Václav Relich. Po změně politického systému byl pomník v roce 1990 zase odstraněn. Park na Divadelním náměstí byl posledním samostatně zrealizovaným parkem v Karlových Varech.

Poloha

Mapa hotelu

Divadelní náměstí


O karlových varech

Karlovy Vary mají světový unikát v počtu léčivých horkých pramenů na světě.

Více o Karlových Varech

Pomůžeme vám

Web provozuje Infocentrum Karlovy Vary, zavolejte nám či napište.

Kontakt na Infocentrum