Hotel Thermal

Moderní hotelový komplex ve funkcionalistickém slohu

S TURISTICKOU KARTOU, POHODLNĚ

Turistická karta Karlovy VARY REGION CARD

Získat

Poloha: v severní části lázeňského centra Karlových Varů
GPS: 50°13'42.882"N, 12°52'37.620"E
Období výstavby: 1967 až 1976
Architekt: Věra a Vladimír Machoninovi
Oficiální zpřístupnění: 1977
Přístupnost: přístupný v otevíracích hodinách provozů

Přístup k objektu

Přístup č. 1: K hotelové budově dojdete z centra města od Vřídla podél proudu říčky Teplá kolem Mlýnské kolonády. Příjemná procházka lázeňským centrem je dlouhá asi 1,1 kilometru a zabere Vám asi dvacet minut.

Přístup č. 2: Druhou možností je dojet z Divadelního náměstí autobusem MHD č. 2 do zastávky Tržnice. Odtud se vydáte asi 500 metrů Varšavskou ulicí a dále po Nábřeží osvobození. U hlavní pošty přejdete přes most přímo k hotelovému komplexu.

Historie objektu

Moderní hotelový komplex a lázeňské sanatorium Thermal ve funkcionalistickém slohu byl vystavěn v letech 1967 – 1976 podle projektu českých architektů manželů Věry a Vladimíra Machoninových. Výstavbě hotelu musela tehdy ustoupit celá Chebské ulice s původní zástavbou z 19. století, včetně secesního domu Alice, Mattoniho vily, hotelu Pošta či Komenského školy. Slavnostní zahájení provozu hotelu Thermal proběhlo v lázeňské sezóně roku 1977.

Moderní šestnáctipodlažní výšková budova hotelu železobetonové konstrukce ve funkcionalistickém slohu je doplněna kongresovým centrem s celkovou kapacitou 2000 míst. Hotel je spojen chodbou se Saunia Thermal Resort s venkovním bazénem, bazénem se 100% vřídelní vodou a saunovým světem. V hotelu se nachází stylová restaurace, kavárna, noční klub, parkoviště, garáže, autoservis a myčka. Thermal se stává každoročně ústředním bodem Mezinárodního filmového festivalu Karlovy Vary.

Podrobné informace o historii hotelu Thermal

Kontakt

Tel.: +420 359 001 111
E-mail: reservation@thermal.cz
Web: http://www.thermal.cz

I. P. Pavlova 11

Poloha

Mapa hotelu

Hotel Thermal
I. P. Pavlova 11


O karlových varech

Karlovy Vary mají světový unikát v počtu léčivých horkých pramenů na světě.

Více o Karlových Varech

Pomůžeme vám

Web provozuje Infocentrum Karlovy Vary, zavolejte nám či napište.

Kontakt na Infocentrum