Lázně III

Monumentální patrová budova ve stylu raného historismu

Poloha: na levém břehu Teplé v lázeňském centru Karlových Varů
Období výstavby: 1864 až 1866
Architekt: L. Renner, Gustav Hain a Eduard Labitzky
Oficiální zpřístupnění: 10. září 1866
Přístupnost: přístupná v otevíracích hodinách provozů

Přístup k objektu

Přístup č. 1: K budově Lázní II dojdete z lázeňského centra města od Vřídla po levém břehu říčky Teplá kolem Mlýnské kolonády. Krátká procházka lázeňským centrem města je dlouhá asi 600 metrů a zabere Vám zhruba deset minut.

Přístup č. 2: Druhou možností je dojet od Tržnice autobusem MHD č. 1 nebo MHD č. 4  na konečnou zastávku „Lázně III“ a odtud zhruba 100 metrů přes Lázeňský most přes říčku Teplá dojít po Mlýnském nábřeží přímo k Lázním III.

Historie objektu

Monumentální lázeňská budova ve stylu raného historismu byla postavena v letech 1864 – 1866 podle projektu stavitelů L. Rennera, Gustava Haina a Eduarda Labitzkyho za dnešní Mlýnskou kolonádou v lázeňském centru Karlových Varů. Slavnostní otevření nového Lázeňského domu, od první republiky označovaného jako Lázně III, proběhlo dne 10. září 1866.

Nová lázeňská budova v sobě v době vzniku soustřeďovala většinu tehdejších léčebných procesů a splňovala rovněž funkci lázeňského hudebního střediska. V objektu se nacházely lázeňské koupelny parních lázní, slavnostní koncertní sál Antonína Dvořáka se čtyřmi menšími sály a restaurací.

Během oprav střechy v roce 2002 vznikl v podkroví budovy rozsáhlý požár, který zcela zničil krov v místech nad Slavnostním sálem. Nákladná obnova objektu byla dokončena v roce 2004. Lázeňská budova nadále slouží nejen pro účely tradiční lázeňské léčby doplněné o prvky moderní balneologie, ale také jako významné kulturní a společenské centrum. Koncertní sál Antonína Dvořáka pravidelně využívá pro svá vystoupení Karlovarský symfonický orchestr.

Podrobné informace o historii Lázní III

Kontakt

Tel.: +420 420 353 242 500
E-mail: reception@windsor-carlsbad.cz
Web: www.windsor-carlsbad.cz

Mlýnské nábřeží 5

Poloha

Mapa hotelu

Lázně III
Mlýnské nábřeží 5


O karlových varech

Karlovy Vary mají světový unikát v počtu léčivých horkých pramenů na světě.

Více o Karlových Varech

Pomůžeme vám

Web provozuje Infocentrum Karlovy Vary, zavolejte nám či napište.

Kontakt na Infocentrum