Hadí pramen

15. karlovarský minerální pramen

Typ památky: 15. karlovarský minerální pramen
Místo vývěru: Sadová kolonáda
Poloha: na levém břehu říčky Teplé uprostřed lázeňské části města Karlovy Vary
Prvně zachycen: 2001
Teplota: 28,1 °C
Vydatnost: 1,8 l/min
Obsah CO2: 1600 mg/l
Přístupnost: volně přístupný

Přístup k prameni

Přístup č. 1: K vývěru Hadího pramene v Sadové kolonádě ve Dvořákových sadech dojdete z lázeňského centra města od Vřídla po levém břehu říčky Teplá kolem Mlýnské kolonády a Vojenského lázeňského ústavu. Příjemná procházka lázeňským centrem města je dlouhá asi 800 metrů a zabere Vám zhruba čtvrt hodiny.

Přístup č. 2: Druhou variantou je dojet od Tržnice autobusem MHD č. 1 nebo MHD č. 4 na konečnou zastávku „Lázně III" a odtud zhruba 150 metrů přes Lázeňský most přes říčku Teplá kolem Vojenského lázeňského ústavu dojít k Sadové kolonádě.

Hadí pramen je zatím posledním zpřístupněným karlovarským minerálním pramenem. Do prostoru jihozápadního pavilonu Sadové kolonády byl vyveden během rekonstrukce promenádního objektu v roce 2001. Vývěr pramene ve tvaru hada je na vrcholu sloupu zdoben vázou s uchy tvořenými hady.

Název pramene je odvozen od užovek, které kdysi žily v hojném počtu za kolonádami. Hadí pramen obsahuje méně minerálů než ostatní prameny, zato však větší množství oxidu uhličitého. Již od svého zpřístupnění se stal pramen hojně vyhledávaným lázeňskými hosty.

Poloha

Mapa hotelu

Hadí pramen


O karlových varech

Karlovy Vary mají světový unikát v počtu léčivých horkých pramenů na světě.

Více o Karlových Varech

Pomůžeme vám

Web provozuje Infocentrum Karlovy Vary, zavolejte nám či napište.

Kontakt na Infocentrum