Zelená – barva naděje osvětlí centrum Karlových Varů

30. 5. 2017 |

Na poslední květnovou středu, letos tedy 31. května, připadá Světový den roztroušené sklerózy. Jde o zákeřnou nevyléčitelnou nemoc, kterou však lze léčit a potlačovat její příznaky. Roztroušená skleróza je chronické zánětlivé onemocnění napadající centrální nervový systém, což ztěžuje řízení řady funkcí. Jako výraz solidarity a účasti s lidmi, kteří trpí touto nemocí, se po celém světě řada veřejných i soukromých budov rozsvěcuje na den roztroušené sklerózy zelenými světly. Činí tak i město Karlovy Vary.

Města, obce, instituce podporují tuto myšlenku obvykle tak, že nasvítí v daný večer svou budovu zeleným světlem – zelená je symbolem naděje pro pacienty s touto nemocí, cílem akce je nejen vyjádřit solidaritu s lidmi, kteří jí trpí, ale také podpořit povědomí veřejnosti o této nemoci.

K podpoře se hrdě přihlásila města Brno, Třeboň, Hradec Králové či Lipník nad Bečvou, kulturní památky Karlštejn a Konopiště, instituce Národní divadlo, Rudolfínum, Stavovské divadlo a mnozí další.

V Karlových Varech se 31.5. v 21:30 zelenou barvou rozzáří fontána s obeliskem v samém středu Karlových Varů, před budovou hlavní pošty na třídě T. G. Masaryka.

O karlových varech

Karlovy Vary mají světový unikát v počtu léčivých horkých pramenů na světě.

Více o Karlových Varech

Pomůžeme vám

Web provozuje Infocentrum Karlovy Vary, zavolejte nám či napište.

Kontakt na Infocentrum