Vila Lützow

Empírová patrová vila

Typ objektu: empírová patrová vila
Poloha: v parku Jeanna de Carro na Vyhlídce nad centrem Karlových Varů
GPS: 50°13'26.937"N, 12°53'6.746"E
Období výstavby: 1853 až 1854
Architekt: neznámý
Oficiální zpřístupnění: 1854
Přístupnost: nepřístupná

Přístup k objektu

Přístup č. 1: K vile vystoupáte z lázeňského centra města od Vřídla kolem kostela sv. Máří Magdalény Kolmou ulicí, ze které odbočíte po strmém schodišti na pěšinu, která Vás zavede až do parku Jeanna de Carro. Krátká ale náročná procházka s velkým převýšením je dlouhá asi 500 metrů a zabere Vám asi 10 minut.

Přístup č. 2: Jednodušší variantou je dojet z centra města od Tržnice autobusy MHD č. 2, MHD č. 7, MHD č. 8 nebo MHD č. 13 na zastávku „Na vyhlídce". Odtud sestoupíte přímo do parku, ve kterém vila stojí.

Historie objektu

Empírovou vilu si nechal postavit v letech 1853-1854 baron August von Lützow od karlovarského stavitele Johanna Knolla. Vila Lützow se stala jedním z prvních vilových objektů v Karlových Varech i v severozápadních Čechách. Pozemek kolem vily nechal baron Lützow upravit v romantizující zahradu s baštami, množstvím tajemných zákoutí, jeskyň, glorietem, pergolami, altánky a promenádami. V zahradě soustředil podivínský sběratel uměleckých předmětů a milovník zvířat mnoho zajímavých plastik, převážně od svého přítele slavného berlínského sochaře Augusta Kisse.

Zrekonstruovaná vila je dnes v soukromém vlastnictví a veřejnosti nepřístupná. V sousedním parku Jeanna de Carro si můžete prohlédnout sloup se sochou Karla IV., odhalený během oslav 500. výročí založení města v roce 1858.

Podrobné informace o historii vily Lützow

Kontakt

stezka Jeana de Carro 542
Karlovy Vary

Poloha

Mapa hotelu

Vila Lützow
stezka Jeana de Carro 542
Karlovy Vary


O karlových varech

Karlovy Vary mají světový unikát v počtu léčivých horkých pramenů na světě.

Více o Karlových Varech

Pomůžeme vám

Web provozuje Infocentrum Karlovy Vary, zavolejte nám či napište.

Kontakt na Infocentrum