Dům Felix Zawojski

Secesní třípatrový dům

Poloha: na Tržišti v historickém centru Karlových Varů
GPS: 50°13'24.726"N, 12°53'1.204"E
Období výstavby: 1900
Architekt: Karl Haybäck
Oficiální zpřístupnění: 1900
Přístupnost: nepřístupný

Přístup k objektu

Přístup č. 1: K domu Felix Zawojski dojdete z lázeňského centra města od Vřídla přes Jánský most až na Tržiště. Objekt se nachází naproti Tržní kolonádě. Krátká procházka je dlouhá asi 200 metrů a zabere Vám zhruba pět minut.

Přístup č. 2: Druhou možností je dojet od Tržnice autobusem MHD č. 2 na konečnou zastávku „Divadelní náměstí" a odtud stejnou trasou přes Jánský most až na Tržiště.

Historie objektu

Krásný secesní dům si nechal vystavět v roce 1900 krejčovský mistr Felix Zawojski pro svůj módní salon na Tržišti v historickém centru města. Reprezentativní secesní dům navrhl vídeňský architekt Karl Haybäck. Na počátku 20. století se jednalo o nejznámější a nejmodernější módní ateliér v Karlových Varech, který se těšil vznešené klientele z celé Evropy. Mezi zákazníky Felixe Zawojskiho patřil například anglický král Eduard VII. Či perský šáh Mustaffa Eddin.

Roku 1910 byl v objektu zbudován úplně první karlovarský výtah v měšťanském domě. Následujícího roku Felix Zaowojski dům prodal a poté zde byla zřízena provozovna české Živnostenské banky. V letech 2006 – 2008 proběhla kompletní rekonstrukce objektu a jeho přestavba na luxusní hotel ve starobylém stylu. Realizace náročné obnovy secesní fasády průčelí budovy získala 1. místo v soutěži „Fasáda roku 2007″.

Podrobné informace o historii domu Felix Zawojski

Kontakt

Tel.: +420 353 339 999
E-mail: hotel@felixzawojski.cz
Web: www.felixzawojski.cz

Tržiště 29/9
Karlovy Vary

Poloha

Mapa hotelu

Dům Felix Zawojski
Tržiště 29/9
Karlovy Vary


O karlových varech

Karlovy Vary mají světový unikát v počtu léčivých horkých pramenů na světě.

Více o Karlových Varech

Pomůžeme vám

Web provozuje Infocentrum Karlovy Vary, zavolejte nám či napište.

Kontakt na Infocentrum