V Karlovarském kraji vznikla infolinka pro mimořádné události

27. 4. 2017 | Tipy a rady, Z Karlových Varů, Z okolí Karlových Varů

V Karlovarském kraji začala fungovat informační linka, která bude při hromadných nehodách či neštěstích prostřednictvím speciálně vyvinuté aplikace shromažďovat údaje od záchranných složek a zdravotnických zařízení. Lidé se tak budou moci informovat o svých příbuzných, aniž by tím zatěžovali tísňové linky.

Aplikace MicroRescue usnadní práci i samotným záchranářům a zdravotníkům. Je první svého druhu v Česku. 

„Informační centrum je unikátní v tom, že občan se v případě hromadného postižení dovolá do jednoho místa, kde se může dotazovat na informace o svých příbuzných," říká náměstek ředitele krajských hasičů Oldřich Volf. 

Telefonní číslo na informační linku je 950 380 180

Příbuzní zraněných se tak na infolince například rovnou dozvědí, do které nemocnice se vydat, aniž by jednotlivá zařízení museli obvolávat. 

Do aplikace budou moci vkládat a zároveň z ní čerpat informace dispečinky záchranných složek, nemocnice, ale třeba i hygienická stanice. Kromě zraněných a případných obětí do ní budou zadávat také informace o svědcích mimořádné události i o příbuzných, kteří již na infolinku volali. 

Přestože informační centrum funguje pouze při mimořádných událostech, na telefonní číslo je možné se dovolat kdykoliv. Když infocentrum není aktivní, hovor se přesměruje na operační středisko. 

Vývoj aplikace a spuštění projektu stály Karlovarský kraj 200 tisíc korun. V budoucnu by do aplikace měli mít možnost příspívat také dopravci nebo letiště. 

Zdroj: http://www.rozhlas.cz/kv/zpravodajstvi/_zprava/v-karlovarskem-kraji-vzni...
Foto: Operátor na dispečinku IZS (ilustrační foto) - Foto:  HZS Pardubického kraje

O karlových varech

Karlovy Vary mají světový unikát v počtu léčivých horkých pramenů na světě.

Více o Karlových Varech

Pomůžeme vám

Web provozuje Infocentrum Karlovy Vary, zavolejte nám či napište.

Kontakt na Infocentrum