Montecatini Terme

Vítejte v Montecatini Terme

Vzdálenost od Varů: 968 km

Tyto nejslavnější italské lázně, Montecatini Terme, se nachází v Toskánsku. Založil je arcivévoda Leopold I. Toskánský (Pietro Leopoldo), když začal koncem 18. století využívat prameny bohaté na síru. To vedlo k rozvoji městečka jako nové lázeňské destinace.

Původ lázní je datován od roku 1773, přesto zde na vás dýchne atmosféra počátku 20. století, kdy zažilo Montecatini Terme období největší prosperity a byla zde postavena většina lázeňských objektů, hotelů a vil, včetně lázní, kasina, divadla, kostelů a soukromých domů.

V centru města je rozsáhlý krajinný park s mnoha lázeňskými zařízeními. Mezi nejvýznamnější komplexy patří Terme Tettuccio, Terme Regina, Terme Torretta, Terme Tamerici a Terme Excelsior.

Zvláště typické jsou pro Montecatini Terme elegantní kolonády, z nichž většina byla dokončena v první polovině 20. století. Díky nim se městu říkalo „Italské Karlovy Vary". Montecatini Terme navštívilo mnoho slavných osobností, a to herci, spisovatelé, hudební skladatelé, umělci a členové královských rodin.

Poloha

Mapa hotelu

Montecatini Terme


O karlových varech

Karlovy Vary mají světový unikát v počtu léčivých horkých pramenů na světě.

Více o Karlových Varech

Pomůžeme vám

Web provozuje Infocentrum Karlovy Vary, zavolejte nám či napište.

Kontakt na Infocentrum