Baden-Baden

Vítejte v Baden-Badenu

Vzdálenost od Varů: 480 km

Baden – Baden, na západním okraji Černého lesa, je bezpochyby jedním z nejdůležitějších lázeňských středisek v Evropě. Lázeňství se v Baden-Badenu datuje od dob starověkého Říma. Od počátku 19. století bylo město systematicky budováno jako moderní lázeňské sídlo.

Nachází se v údolí řeky Oosa a rozkládá se na svazích okolní krajiny. Skládá se z několika částí se specifickými stavbami, které reprezentují jedny z nejvíce proslulých a frekventovaných lázní 19. století, svého času přezdívané také jako „Hlavní letní město Evropy".

Důkazem inovativcních přístupů v balneoologii je historická čtvrť s dvanácti termálními prameny, ruinami římských lázní, vzácným příkladem barokních lázní uvnitř Nového zámku a Friedrichsbadem.

Dochované nové lázeňské čtvrti zahrnují jeden z nejstarších evropských příkladů Kurhausu, postaveným Friedrichem Weinbrennerem. Dále zde najdeme divadlo (1860-62) navržené francouzskými architekty. Částmi, které reprezentují město, jsou i vilové čtvrti s kostely a chrámy pro lidi různých vyznání.

Ve městě je množství slavných historických hotelů, jako je Badischer Hof (1807), který je prvním grand hotelem v Německu, a parků. K výjimečné atmosféře Baden-Badenu přispěli mezinárodně uznávaní skladatelé, včetně Hectora Berlioze, Jacquese Offenbacha, Johannese Brahmse a Clary Schumannové a spisovatelé jako je Ivan Sergejevič Turgeněv či Fjodor Dostojevskij.

Poloha

Mapa hotelu

Baden-Baden


O karlových varech

Karlovy Vary mají světový unikát v počtu léčivých horkých pramenů na světě.

Více o Karlových Varech

Pomůžeme vám

Web provozuje Infocentrum Karlovy Vary, zavolejte nám či napište.

Kontakt na Infocentrum