Bad Kissingen

Vítejte v Bad Kissingenu

Vzdálenost od Varů: 254 km

Bad Kissingen se nachází na břehu řeky Fränkische Saale. Po roce 1815 investoval Bavorský stát do lázeňské čtvrti obrovské finance, které nastartovaly hospodářské oživení města. Královským dvorním architektem Friedrichem von Gärtnerem byl postaven Kursaal, navazující na nový litinový pavilon nad prameny Rakoczi a Pandur.

Kvůli pitné kúře vznikly pasáže a sklad pro láhve s minerálkou Kissingen, známou v širokém okolí. Následný rozkvět lázeňství vedl k výstavbě dalších zařízení, počínaje Salinenbadem v roce 1842 a konče Kurhausbadem a Luitpoldbadem.

S nástupem Německé říše v roce 1871 a město bylo napojeno na železnici, což dalo Bad Kissingenu další významný impuls. Různé církevní stavby všech náboženských vyznání, svědčí o mezikulturní výměně. Město se také stalo místem setkávání umělců a spisovatelů. Do provozu byly uvedeny nové a vysoce reprezentativní lázeňské budovy včetně lázeňského divadla, pěšiny Wandelhalle s integrovanou jímací místností a regentským domem. Ten sloužil jako sněmovní sál pro ušlechtilou lázeňskou společnost. Okolo lázeňské části vznikla složitá síť zahrad a parků, se zahradami Kurpark, Altenberg, Luitpoldpark a Rosengarten.

Na počátku 19. století se lázeňské město začalo rozšiřovat a vznikly tak promenády podél řeky a lesní stezky vedoucí k restauracím, pozoruhodným přírodním lokalitám a scénickým vyhlídkám.

Poloha

Mapa hotelu

Bad Kissingen


O karlových varech

Karlovy Vary mají světový unikát v počtu léčivých horkých pramenů na světě.

Více o Karlových Varech

Pomůžeme vám

Web provozuje Infocentrum Karlovy Vary, zavolejte nám či napište.

Kontakt na Infocentrum