Bad Ems

Vítejte v Bad Ems

Vzdálenost od Varů: 490 km

Termální prameny a malebná příroda jsou důvodem, že si toto místo, objevené již Římany, udrželo vysokou prestiž po celou svou historii. Rozkvět Bad Ems do prosperujícího lázeňského města lze pozorovat na jednotlivých, dobře dochovaných stavbách z konce 17. století, z doby, kdy lázeňský průmysl zažíval rozmach. Nejvýznamnější stavby z tohoto období jsou Kurhaus (lázeňský dům), dva velké penziony Mainzer Haus a Zu den vier Türmen a kaple Maria Königin. Městu dominuje řada budov z 19. století, kdy bylo Bad Ems jedním z nejvýznamnějších lázeňských měst v Německu. Na Römerstraße, rovnoběžné s pravým břehem Lahn, se zachovaly budovy z období vévodství Nassau, včetně významných Kursaalgebäude a Kurmittelhaus.

Současná městská krajina Bad Ems se vyznačuje velkolepými vilami situovanými ve Wilhelmsallee a promenádou po levém břehu řeky. Zachované budovy jako jsou zámek Balmoral, Villa Monrepos a další, zahrnují nejen vlastní lázeňské části, ale i další zařízení, která byla pro lázeňství velmi důležitá. Příkladem je Malbergbahnova lanovka, sloužící pro trávení volného času a rekreaci již od 19. století.

Toto romantické místo, zasazené do meandru řeky Lahn, lákalo po staletí umělce, pravidelně hostilo krále a cary a bylo kulisou slavné Emžské depeše, která zažehla Prusko-francouzskou válku v roce 1870.

Poloha

Mapa hotelu

Bad Ems


O karlových varech

Karlovy Vary mají světový unikát v počtu léčivých horkých pramenů na světě.

Více o Karlových Varech

Pomůžeme vám

Web provozuje Infocentrum Karlovy Vary, zavolejte nám či napište.

Kontakt na Infocentrum