U chrámu hořela tělocvična

25. 2. 2021 | Z Karlových Varů

DRUHÝ STUPEŇ POŽÁRNÍHO POPLACHU museli ve středu ráno vyhlásit hasiči Karlovarského kraje. V šest hodin ráno totiž začala hořet bývalá sokolovna v Kolmé ulici, která se nachází jen několik metrů od chrámu Maří Magdalény. Požár byl rozsáhlý, a proto u jeho likvidace zasahovalo hned několik hasičských jednotek. V objektu sokolovny se v přízemí nachází tělocvična, kterou dříve využívali volejbalisté včetně venkovních kurtů. Historická budova je ale mnoho let opuštěná. Nachází se přitom ve strmém terénu, proto se také tato ulice nazývá Kolmá.

Komunikace v této historické městské lokalitě jsou navíc velice úzké, a tak hasičská auta postávala i v horní ulici Na Vyhlídce, k dopravním komplikacím ale nedošlo. Požár se hasičům podařilo dostat pod kontrolu až po 11. hodině. "Hlášení jsme dostali v 6.10 hodin. Příčinu požáru zatím neznáme," informoval mluvčí hasičů Martin Kasal s tím, že hasiče čeká rozebrání střešní konstrukce, protože požár zasáhl především horní patra a střechu. Mezi místními se hovoří o tom, že objekt využívají bezdomovci, kteří mohli být příčinou požáru. "Nikoho jsme v budově nenašli. Nikdo nebyl naštěstí zraněn," dodal mluvčí Kasal. Ani velitel městské policie Marcel Vlasák informaci o bezdomovcích nepotvrdil, nemá povědomí o tom, že by tam přebývali.

Tělocvična i s venkovním hřištěm byla otevřena 29. července 1873 a stala se centrem někdejšího karlovarského Tělocvičného spolku (Karlsbader Turnverein), založeného v roce 1860. Později byla známá jako tělocvična karlovarského Slavoje v Kolmé ulici. V posledních dvou dekádách však nevyužívaná budova pustla a chátrala.


Zdroj: denik.cz

O karlových varech

Karlovy Vary mají světový unikát v počtu léčivých horkých pramenů na světě.

Více o Karlových Varech

Pomůžeme vám

Web provozuje Infocentrum Karlovy Vary, zavolejte nám či napište.

Kontakt na Infocentrum