Studenti dirigování změří síly v Karlových Varech

11. 1. 2023 | Kultura, Z Karlových Varů, Zajímavé akce

Ondřej Vrabec je šéfdirigentem KSO teprve necelý půlrok. Za tuto dobu stihnul nejen se seznámit s orchestrem a specifiky lázeňského regionálního tělesa, ale také připravit svůj první nový projekt – celostátní soutěžní přehlídku mladých dirigentů. Ti se utkají o honorovaný koncert s orchestrem v příští sezoně a možnost dirigovat blok letních kolonádních koncertů v letošním roce.

Díky nečekanému zájmu adeptů o účast se zaplnily během několika dnů po vyhlášení soutěže oba termíny, a nakonec se v soutěži utká celkem 23 uchazečů. Již před samotným předstoupením před orchestr se dostalo soutěžícím od Ondřeje Vrabce vedle technických informací k průběhu klání i několik praktických a uměleckých tipů pro efektivní práci s naším tělesem. Ondřej Vrabec navíc poskytne vítězi asistenci při přípravě vysoutěženého abonentního koncertu a konzultaci uchazeči, který se umístí na druhém místě.

Orchestru se historicky poprvé nabízí příležitost seznámit se s nejmladší generací dirigentů z celé naší země a hráči se upřímně těší na zjištění, zda se mezi nimi neskrývá budoucí česká dirigentská superhvězda.

Karlovarský symfonický orchestr - 1. SOUTĚŽNÍ PŘEHLÍDKA MLADÝCH DIRIGENTŮ
a 20. 1. 2023, výsledky budou zveřejněny nejpozději 25. 1. 2023

Více informací: Karlovarský symfonický orchestr: https://kso.cz/1-soutezni-prehlidka-mladych-dirigentu

O karlových varech

Karlovy Vary mají světový unikát v počtu léčivých horkých pramenů na světě.

Více o Karlových Varech

Pomůžeme vám

Web provozuje Infocentrum Karlovy Vary, zavolejte nám či napište.

Kontakt na Infocentrum