Socha sv. Jana Nepomuckého

Barokní pískovcová socha

Poloha: u kostela sv. Máří Magdalény u Vřídla přímo v centru Karlových Varů
Období výstavby: 1746
Architekt: neznámý autor
Oficiální zpřístupnění: 1746
Přístupnost: volně přístupná

Přístup k plastice

Přístup č. 1: Socha stojí při jihozápadním průčelí děkanského kostela sv. Máří Magdalény přímo v lázeňském centru města. Od prostranství před Vřídelní kolonádou je to k plastice asi 100 metrů.

Přístup č. 2: Od Tržnice zajíždí na Divadelní náměstí v lázeňském centru města autobus MHD č. 2. Od konečné zastávky „Divadelní náměstí" je to k barokní plastice u kostela sv. Máří Magdalény necelých 200 metrů.

Historie objektu

Barokní socha sv. Jana Nepomuckého z roku 1746 od neznámého autora byla vztyčena na památku průtrže mračen a následné velké povodně, která postihla město dne 21. května 1746. Plastika byla zřízena z dědictví proslulého karlovarského lékaře, působícího na pražské univerzitě Franze Bachmanna. Pískovcová socha světce, doplněná soškami amoretů, je postavena na vrcholu bohatě profilovaného trojbokého podstavce. Plastika stojí u bočního průčelí děkanského kostela sv. Máří Magdalény. Prohlídku barokní plastiky proto můžete spojit s návštěvou tohoto monumentálního barokního chrámu a dalších památek v lázeňském centru Karlových Varů.

Podrobné informace o historii soše sv. Jana Nepomuckého

Poloha

Mapa hotelu

Socha sv. Jana Nepomuckého


O karlových varech

Karlovy Vary mají světový unikát v počtu léčivých horkých pramenů na světě.

Více o Karlových Varech

Pomůžeme vám

Web provozuje Infocentrum Karlovy Vary, zavolejte nám či napište.

Kontakt na Infocentrum