Socha Panny Marie v Drahovicích

Barokní pískovcová socha

Poloha: na návrší nad centrem Karlových Varů na okraji městské části Drahovice
GPS: 50°13'46.491"N, 12°52'50.332"E
Období výstavby: 1704
Architekt: neznámý autor
Oficiální zpřístupnění: 1704
Přístupnost: volně přístupná

Přístup k plastice

Přístup č. 1: Krátkou procházku z lázeňského centra města od Vřídla zahájíte Vřídelní ulicí po prvém břehu říčky Teplá. Po asi 400 metrech odbočíte do Ondřejské ulice, kterou vystoupáte po překonání hlavní silnice až do nejvyššího bodu návrší, kde se nachází samotná plastika. Celý výlet je dlouhý asi 1 kilometr a zabere Vám asi 20 minut.

Přístup č. 2: Druhou možností je vyjet do Drahovic autobusy MHD č. 10 a MHD č. 15 na zastávku Havlíčkova a odtud vystoupat po Máchovou ulicí přímo k návrší s barokní plastikou.

Historie objektu

Pískovcová barokní socha Panny Marie z roku 1704 od neznámého autora stojí na návrší nedaleko bývalého karlovarského středověkého popraviště na hranici území bývalých samostatných obcí Drahovice a Karlovy Vary. Plastika představuje Pannu Marii Neposkvrněného početí, šlapající na hada obtáčejícího Zemi, který symbolizuje ďábla, nad nímž Maria vítězí. Na pahorku za sochou je umístěna kopie smírčího kříže, vztyčeného zde na paměť protireformace a odchodu protestantů z Karlových Varů do Johanngeorgenstadtu roku 1624.

Podrobné informace o historii sochy Panny Marie v Drahovicích

Poloha

Mapa hotelu

Socha Panny Marie v Drahovicích


O karlových varech

Karlovy Vary mají světový unikát v počtu léčivých horkých pramenů na světě.

Více o Karlových Varech

Pomůžeme vám

Web provozuje Infocentrum Karlovy Vary, zavolejte nám či napište.

Kontakt na Infocentrum