Sklárna Moser slaví

8. 3. 2024 | Z Karlových Varů

TROJNÁSOBNÉ VÍTĚZSTVÍ NA CZECH GRAND DESIGN

Sklárna Moser se stala Výrobcem roku a Jan Plecháč Designérem roku a zároveň i absolutním vítězem 18. ročníku cen Czech Grand Design. Ocenění jim udělila v neděli 3. března 2024 Akademie designu ČR na slavnostním vyhlášení ve Stavovském divadle v Praze.
Porotu nadchl nový designový koncept tradiční sklárny, který jí vtiskl její umělecký ředitel Jan Plecháč. „Mám ohromnou radost. Je to pro mě veliká satisfakce za to, co jsme spolu s Moserem za tak krátkou dobu dokázali. Je to neuvěřitelné. Tohle je ale teprve začátek!“ slibuje Jan Plecháč.
Cenu získal za vázy Abyss, Harmonic a kolekci váz a nápojového skla Duše lesa. Ta zabodovala i u poroty, která rozhodovala o vítězi kategorie Výrobce roku.
„Ocenění nás ve sklárně všechny ohromně potěšilo. Jsme hrdí na historické dědictví Moseru. Nechceme ale ustrnout pouze v minulosti, je nutné přicházet s výrazným současným designem. To bylo zadání, které před dvěma lety dostal náš umělecký ředitel Jan Plecháč,“ zdůrazňuje Pavel Mencl, generální ředitel sklárny Moser.

Zdroj.: www.moser.com

O karlových varech

Karlovy Vary mají světový unikát v počtu léčivých horkých pramenů na světě.

Více o Karlových Varech

Pomůžeme vám

Web provozuje Infocentrum Karlovy Vary, zavolejte nám či napište.

Kontakt na Infocentrum