Sady Karla IV.

veřejný městský park

Poloha: před Císařskými lázněmi v jižní části lázeňského centra Karlových Varů
Období výstavby: 1895
Architekt: neznámý
Oficiální zpřístupnění: 1895
Přístupnost: volně přístupný

Přístup k objektu

Přístup č. 1: Z lázeňského centra města od Vřídla dojdete do Sadů Karla IV. před Císařskými lázněmi podél toku říčky Teplá kolem Grandhotelu Pupp. Krátká rovinatá trasa historickou částí města měří asi 500 metrů a zabere Vám necelých 10 minut.

Přístup č. 2: Druhou možností je dojet od Tržnice autobusem MHD č. 2 na zastávku „Lázně I“ u Císařských lázní. Autobusová zastávka se nachází přímo v sousedství parku. Na stejnou zastávku zajíždí rovněž zvláštní kyvadlová linka MHD č. 20 od odstavného parkoviště KOME, která je v provozu denně od 9 do 17 hodin.

Historie lokality

Veřejný městský park, nazývaný dnes Sady Karla IV., byl založen před průčelím nově vystavěné pseudorenesanční lázeňské budovy Císařských lázní z let 1893 – 1895 vídeňských architektů Fellnera a Helmera. V roce 1955 byl v parku odhalen pomník císaře Karla IV. od pražského akademického sochaře Otakara Švece. Park před Císařskými lázněmi se sochou zakladatele města se měl poté stát ústředním místem lázeňského města a připomínat jeho slavnou historii.

 Park však dnes zůstal pouze sporadicky navštěvován a stojí na okraji zájmu lázeňských hostů. Jeho slávu by mu mohla navrátit chystaná rekonstrukce sousedních Císařských lázní.

Poloha

Mapa hotelu

Sady Karla IV.


O karlových varech

Karlovy Vary mají světový unikát v počtu léčivých horkých pramenů na světě.

Více o Karlových Varech

Pomůžeme vám

Web provozuje Infocentrum Karlovy Vary, zavolejte nám či napište.

Kontakt na Infocentrum