Rok 2018 v Karlových Varech

5. 2. 2018 | Z Karlových Varů, Zajímavé akce

V roce 2018 bude Česká republika slavit 100 od založení Československa. Karlovy Vary si výročí připomenou některými plánovanými akcemi. Buďte součástí těchto oslav v jednom z nejkrásnějších lázeňských měst na světě. Připraveny jsou jak sportovní, tak kulturní či společné události.

Zahájení lázeňské sezóny

Významnou akcí je každoroční Zahájení lázeňské sezóny (ZLS). 661. – tolikátá sezóna bude v Karlových Varech zahajována první víkend v květnu. Tedy od 4. do 6. května 2018. Můžete se těšit na bohatý kulturně společenský program. Sezónu oficiálně přijíždí zahájit sám zakladatel města Karel IV. se svou družinou v takzvaném průvodu Karla IV., který je tradiční součástí Zahájení lázeňské sezóny v Karlových Varech. Stejně tak jako i v předchozích letech bude požehnáno pramenům, aby nadále navracely návštěvníkům Karlových Varů zdraví.

Součástí ZLS je také tradiční řemeslný jarmark, Porcelánové slavnosti a Foodfestival.

Mattoni 1/2Maraton Karlovy Vary 2018

Běháte rádi? Nebo se rádi koukáte, jak druzí běhají? I v Karlových Varech je možnost zkusit 1/2 maraton z rodiny RunCzech. Proběhnout se krásnou lázeňskou zónou s fantastickou diváckou kulisou. To se může povést jen s 1/2Maratonem Karlovy Vary. Letos vybíháme 19. května 2018.

FISAF International European Fitness & HIP HOP UNITE Championships 2018
V centru magických Karlových Varů uvítáme 24. – 27. května 2018 závodníky z Belgie, Dánska, Finska, Francie, Holandska, Itálie, Maďarska, Německa, Polska, Ruska, Švýcarska a domácí České republiky. Od úterý do čtvrtka se bude soutěžit ve sportovním aerobiku a fitness. V pátek a v sobotu se sportovní účastníci promění v taneční účastníky ME a bude se soutěžit v Hip Hop kategoriích (Small Crews, Big Crews, Battles a nově kategorie Duo).

Karlovarský karneval

11. ročník Mattoni Karlovarského karnevalu se tentokráte chystá v termínu 2. června 2018. Máte masku? Nebo zajímavý kostým? Určitě se nachystejte a můžete vyrazit v průvodu a v rytmu taneční hudby. Pokud se radši jen koukáte, nic se neděje. Určitě bude co sledovat J

Mezinárodní filmový festival Karlovy Vary

Mezinárodní filmový festival Karlovy Vary je nejvýznamnější akcí ve městě. V roce 2018, přesněji od 29. června do 7. července 2018, to bude již 53. ročník.

Pokud chcete vidět největší a nejznámější lázeňské město České republiky v úplně jiném světle než po zbytek roku, tak si vyberte právě Mezinárodní filmový festival Karlovy Vary. Čeká Vás tu bohatý doprovodný program, koncerty, večírky a spousta vystoupení.

Carlsbad Classic

Jedinečná atmosféra Karlových Varů a lázeňského trojúhelníku se naprosto skvěle doplňuje s elegancí a noblesou klasických vozů. Carlsbad Classic je v sezoně 2018 součástí šampionátu CLASSIC RALLYE TROPHY a to v termínu 13. – 14. července 2018.

Kolonádní koncerty a opereta na kolonádě

Tradičním zpestřením srpnových letních dnů jsou koncerty – Karlovarského symfonického orchestru na kolonádách pro všechny přítomné. Vstup se neplatí. Každý koncert v prostorách kolonády navodí příjemnou lázeňskou atmosféru. Karlovarský symfonický orchestr působí již 183. sezónu. Je nestarším orchestrem na území Čech a jedním z nejstarších na světě.

Letní pěvecký festival na Mlýnské kolonádě přestaví v termínu od 13. do 22. července žánr opery a operety.

KING OF CITY Downhill 2018

První ročník nového konceptu extrémního cyklistického závodu v Karlových Varech, který navazuje, ale zejména rozšiřuje, letos už 5. ročník závodu, KV DOWNTOWN. 
Nejdelší, nejprudší a hlavně z kopce, to je trať karlovarského závodu, která v roce 2018 během dvou dnů přivítá hned 3 extrémní  závody. A o to přesně půjde 4. a 5. srpna 2018.

City Triathlon 2018

Plavání + Kolo + Běh = Triathlon

Vše začalo přesně před třiadvaceti lety v roce 1994, kdy Karlovy Vary hostily první závod Českého poháru. Rok po roce prestiž vzrůstala. Mezi 31. srpnem a 2. zářím 2018 můžete jít fandit na Rolavu či do lázeňského centra. Tady všude se totiž bude závodit. A tentokráte se světovými hvězdami – city triatlon Karlovy Vary je letos podruhé součástí světového poháru v triatlonu. 

V předvečer hlavního závodu se můžete proběhnout nočními Vary. City Night Run Karlovy Vary konaný 31. srpna je otevřený nesoutěžní závod pro širokou veřejnost a rodiny s dětmi, večerní běh historickou částí města.

VARY°ZÁŘÍ 2018

Festival světla chystá již třetí ročník ve dnech 7. a 8. září. Audiovizuální show vás uchvátí jedinečnou noční atmosférou lázeňského centra.

V rámci 100leté historie Československa lidé zažívali nejrůznější pocity zmaru, radosti, nesvobody, strachu. Letošní ročník festivalu by měl v návštěvnících zanechat právě takové pocity, které lidé prožívali v minulosti.
varyzari.karlovyvary.cz

Karlovarský folklórní festival

Karlovarský folklorní festival si klade za cíl chránit a oživovat zvyky, tance a lidovou hudbu Karlovarska, a díky tomu posilovat vztah obyvatel s územím, na kterém žijí, a které bylo poznamenáno složitým historickým vývojem. Pravidelně v září, již od roku 1996. Předpokládaný termín konání festivalu je od 4. do 9. září 2018.

Dvořákův karlovarský podzim

Antonín Dvořák, pravděpodobně nejslavnější český hudební skladatel. Jeho jméno nese jeden z nejstarších hudebních festivalů v Evropě, který každoročně okouzlí, už tak nádherný, podzim v Karlových Varech. (14. - 30. září)

XXXV. Mezinárodní jazzový festival

Festival, konaný nepřetržitě od roku 1984, se uskuteční v Karlových Varech od 5. do 27. října. Letošní ročník je osmnáctým, kdy Jazzfest pořádá sdružení Jazzový kruh v čele s ředitelem a současně aktivním účastníkem dění - saxofonistou Milanem Krajícem.

Mezinárodní filmový festival turistických filmů TOURFILM 2018

Nejstarší filmový festival turistických filmů na světě. Tři dny v říjnu jsou Karlovy Vary plny filmů o cestování. V roce 2018 (5. – 6. října) to bude již jubilejní 51. ročník.

Posláním festivalu je uvést a ocenit filmy a multimédia, které svou obsahovou náplní a uměleckou úrovní přispívají k rozvoji domácího i zahraničního cestovního ruchu a zároveň napomáhají k širokému mezinárodnímu uplatnění těchto snímků.

Mezinárodní pěvecká soutěž Antonína Dvořáka

Soutěž, zpočátku určená studentům uměleckých škol, se stala během let uznávanou soutěží mezinárodní. Zúčastňuje se jí každoročně 80-110 pěvců prakticky z celého světa v oborech OPERA, JUNIOR a obor PÍSEŇ.
Stejně jako slavný filmový festival, bude mít i tato soutěž v roce 2018 svůj již 53. ročník. A to v termínu od 9. do 16. listopadu.

V roce 2018 je v Karlových Varech nač se těšit. Pokud jste si vše nepoznamenali, nevadí, všechny akce budou uveřejněny i na portálu www.karlovyvary.cz

O karlových varech

Karlovy Vary mají světový unikát v počtu léčivých horkých pramenů na světě.

Více o Karlových Varech

Pomůžeme vám

Web provozuje Infocentrum Karlovy Vary, zavolejte nám či napište.

Kontakt na Infocentrum