Příměstský tábor v karlovarských lázeňských lesích

10. 6. 2020 | Z Karlových Varů, Z okolí Karlových Varů, Zajímavé akce

Les a voda, poznání i zábava – to nabízí příměstské tábory v karlovarských lázeňských lesích.

Běhání po lese, koupání a opékání buřtů patří neodmyslitelně k letním prázdninám. K tomu navíc poznávání zvířecích obyvatel lesa a jejich života, rybaření a zábavu v lanovém parku nabízí příměstské tábory lázeňských lesů Karlovy Vary (LLKV). Tábory proběhnou v šesti termínech v červenci a srpnu. Zázemí bude připravené ve středisku na Svatém Linhartu, odkud se děti vydají na každodenní výlety. Táborem je provede lesní pedagožka s patnáctiletou praxí.

"Po zkušenostech s vlastními dětmi jsme program sestavili tak, aby byl co nejzajímavější a nejdynamičtější. Každý den zažijí něco jiného, naučí se nové věci, které zúročí i v životě. Náplň tábora navazuje na činnost naší organizace – děti uvidí práci lesních dělníků, budou chytat ryby na Odeři, procházku oborami doplní komentář oborníka, který zná detailně každé chované zvíře," říká o táborech v lázeňských lesích Stanislav Dvořák, ředitel LLKV. "Myslíme ale také na rodiče. Mnozí budou o prázdninách dohánět zmeškanou práci, proto jsme připravili celkem šest turnusů v průběhu července a srpna, abychom zajistili místa pro co nejvíce dětí," doplnil.

Lázeňské lesy poskytují mnoho zajímavých míst, kde děti zábavnou formou poznají lesní rostliny, živočichy, ale zároveň zjistí, že o les je třeba pečovat. Ukážeme jim proto, jak se sadí stromky, jak se přibližuje pokácené dříví s traktorem i s koněm a také jak se dřevo dále zpracovává. Navštíví pilu a truhlárnu a samy si vyzkouší výrobu krmítka.

V rámci celodenního výletu zavítáme do Odeře, kde budou chytat ryby a opečou si buřty na ohni. Navštívíme také přírodní lanové centrum přímo u střediska Svatý Linhart, kde je hlavním instruktorem profesionální horolezec. Ten dětem předvede nejen to, jak bezpečně lézt v korunách stromů, ale dá jim i cenné rady, jak přežít v přírodě v drsných podmínkách.

Tábory jsou určeny dětem od 6 do 15 let. Program je zajištěn od pondělí do pátku v čase 8-16 hodin. Rodiče si mohou zvolit z následujících termínů: 13. -17. 7., 20. – 24. 7., 27. – 31. 7., 10. – 14. 8., 17. – 21. 8., 24. – 28. 8. Každý turnus je vyhrazen pro 20 dětí. Cena zahrnuje celotýdenní program, vstupy, cesty autobusem, obědy a návštěvu lanového centra. Informovala Martina Nentvichová, projektová manažerka LLKV.

Zdroj: karlovarskenovinky.cz

O karlových varech

Karlovy Vary mají světový unikát v počtu léčivých horkých pramenů na světě.

Více o Karlových Varech

Pomůžeme vám

Web provozuje Infocentrum Karlovy Vary, zavolejte nám či napište.

Kontakt na Infocentrum