Parkoviště v Karlových Varech jsou bezobslužná

20. 5. 2022 | Z Karlových Varů

Parkoviště v Karlových Varech jsou bezobslužná parkovné lze platit hotově i kartou. Všechna parkoviště v lázeňském městě prošla v minulých letech rozsáhlou modernizací. Vedení Dopravního podniku Karlovy Vary (DPKV), které parkoviště provozuje, rozhodlo o instalaci automatických závor, které podstatně zvýší komfort řidičů.

„Všechna naše parkoviště jsou vybavena nejen automatickou závorou, ale i platebním terminálem, kamerovým systémem a dalšími technickými zařízeními. Provoz závor je naprogramován tak, aby na parkoviště bylo možné vjet v každou denní i noční hodinu,“ vysvětluje místopředseda představenstva DPKV pověřený řízením společnosti Lukáš Siřínek.

Modernizace parkovišť probíhala v Karlových Varech postupně, a zatímco například ve Varšavské ulici si instalace závor vyžádala několikadenní uzavření plochy k parkování, poslední závora instalovaná u KOME byla spojena s dokončovacími pracemi nového mostu.

„Bezobslužný systém je v dnešní době naprostou samozřejmostí ve všech větších evropských městech a my jsme rádi, že se k nim mohou přiřadit i Karlovy Vary. Systém nabízí několik variant úhrady parkovného a instalace závor nepřinesla řidičům žádné zásadní problémy. Naopak se zvýšil komfort jejich odbavení,“ doplňuje předseda představenstva DPKV Jiří Vaněček.

Ten opět zmínil aplikaci Vary virtual, která se v lázeňském městě stává stále oblíbenější, populárnější a využívají ji i řidiči. DPKV ji spustilo v polovině loňského roku a obyvatelé i návštěvníci města si na ni rychle zvykli. „Sledujeme moderní trendy v dopravě i dalších oblastech a jsme rádi, že se nám daří zavádět různé moderní a inovativní věci do každodenního života nejen našich cestujících, ale v otázce parkování třeba i řidičů, kteří mohou například sledovat volná parkovací místa ve městě,“ dodal předseda představenstva.

O karlových varech

Karlovy Vary mají světový unikát v počtu léčivých horkých pramenů na světě.

Více o Karlových Varech

Pomůžeme vám

Web provozuje Infocentrum Karlovy Vary, zavolejte nám či napište.

Kontakt na Infocentrum