Oslavy světového dědictví UNESCO

25. 9. 2023 | Kultura, MMKV, Z Karlových Varů, Zajímavé akce

Již více než dva roky se Karlovy Vary pyšní značkou UNESCO. Letos tento úspěch oslavíme nejen hudbou ve Smetanových sadech od čtvrtka 28. září do neděle 1. října. 

Na oslavy světového dědictví UNESCO dorazí hvězdní interpreti české hudební scény i regionální umělci. Těšit se můžete na jarmark a produkty moravských vinařů a malých pivovarů.

„Značku UNESCO jsme získali nejen díky přírodnímu bohatství, prvotřídní lázeňské péči, unikátní architektuře a terapeutické krajině, ale také díky pestrému kulturně společenskému životu, který zde udržujeme a podporujeme. Oslavy UNESCO mohou být lákadlem pro české turisty, které se snažíme oslovit. Možná ještě více jimi ale chceme potěšit naše obyvatele a připomenout jim tak, že ze vstupu do UNESCO profituje nejen město, ale i oni. Na celou akci a všechny koncerty je vstup zdarma,“ zve na čtyřdenní oslavy primátorka města Karlovy Vary Andrea Pfeffer Ferklová.

Program bude situován do parku před Alžbětinými lázněmi. Mezi hvězdnými interprety se na podiu představí mimo jiné Michal Prokop, Michal Hrůza, Mňága a Žďorp, Xindl X nebo Jelen a vystoupí i řada zástupců regionální hudební scény. Koncerty doprovodí jarmark plný chutí, řemesel a zajímavých výrobků. Své umění předvede umělecký kovář, mezi řemeslnými výrobky se objeví keramika, figurky z foukaného skla, svíčky, originální šperky, textil nebo aromakosmetika. Chybět nebude občerstvení, víno z rodinného moravského vinařství, řemeslné pivo, pražená káva.

Užijte si Oslavy UNESCO od čtvrtka 28. září do neděle 1. října ve Smetanových sadech.

VSTUP JE ZDARMA!

O karlových varech

Karlovy Vary mají světový unikát v počtu léčivých horkých pramenů na světě.

Více o Karlových Varech

Pomůžeme vám

Web provozuje Infocentrum Karlovy Vary, zavolejte nám či napište.

Kontakt na Infocentrum