Opravy semaforů omezí dopravu na mostě

22. 11. 2021 |

Dopravní signalizace na obou stranách Chebského mostu v Karlových Varech nepracuje správně. Proto dnes začínají práce na její obnově. Mají probíhat za běžného provozu, řidiči se ale musí připravit na omezení. Ta mají trvat tři dny, pokud se ale zhorší počasí, varuje karlovarský magistrát před prodloužením prací až do pátku. Vyměňovat se budou detekční smyčky ve vozovce.

„Všechny křižovatky a světelná zařízení v okolí Chebského mostu disponují dynamickým řízením, které umožňuje reagovat na aktuální situaci. Technologie pracuje s nároky vozidel z jednotlivých směrů, mění délky jednotlivých fází, dokáže zkrátit nebo prodloužit interval zelené ve vytíženém směru. Zároveň dokáže reagovat na nároky chodců, stisknutí tlačítek na přechodu i na potřeby vozidel MHD,“ uvedl radní pro dopravu Martin Dušek. „Protože jsou ale stávající smyčky vadné, zařazuje se momentálně zelená na těchto křižovatkách pravidelně a semafory tedy nereflektují hustotu provozu v jednotlivých směrech,“ dodal radní pro dopravu.

Oprava technologie křižovatek částečně omezí dopravu pouze od pondělí 22. listopadu do středy 24. listopadu, kdy bude nutné provést řezání komunikací a fyzickou výměnu vadných smyček. V případě nepříznivých klimatických podmínek se mohou práce protáhnout nejpozději do pátku.

Následné práce včetně kalibrace zařízení už provoz na křižovatkách neovlivní. Náklady na obnovu činí 345 tisíc korun. Postupnou obnovou projdou v následujících měsících i další světelné křižovatky v Karlových Varech.

Autor: Petr Przeczek
Zdroj: Mladá fronta DNES

O karlových varech

Karlovy Vary mají světový unikát v počtu léčivých horkých pramenů na světě.

Více o Karlových Varech

Pomůžeme vám

Web provozuje Infocentrum Karlovy Vary, zavolejte nám či napište.

Kontakt na Infocentrum