Na Mattoni 1/2Maraton Karlovy Vary zbývá tisícovka startovních čísel. Lázeňským městem poběží také Leoš Mareš

9. 3. 2017 | Z Karlových Varů, Zajímavé akce

Něco málo přes dva měsíce zbývá do startu pátého ročníku Mattoni 1/2Maratonu Karlovy Vary a kapacita závodu se plní velice rychle. Začátkem března zbývá zhruba tisíc volných míst. „Jsem přesvědčený, že všech
4 000 startovních čísel bude rozebraných dlouho před závodem,“ věří Carlo Capalbo, prezident organizačního výboru RunCzech, který stojí za vznikem celého půlmaratonu. V Karlových Varech se i letos poběží předposlední květnovou sobotu, přesněji řečeno 20. Start z nábřeží Osvobození si kromě půlmaratonců užije i dva a půl tisíce účastníků dm rodinného běhu. Hlavní závod navíc bude letos poprvé vysílat v přímém přenosu Česká televize.   

Kromě špičkových vytrvalců ze zahraničí i České republiky se diváci mohou těšit také na řadu tuzemských celebrit. Karlovými Vary poběží kardiochirurg Jan Pirk, zpěvák kapely Skyline a fitness trenér Jakub Bína alias Jacob a coby vodič účastnic projektu Johnson & Johnson Women's Challenge rodák z nedalekého Sokolova Dalibor Gondík. Největším jménem karlovarského závodu pak bude moderátor Leoš Mareš, ten běžecké boty opráší téměř po roce, když naposledy běžel Mattoni 1/2Maraton Olomouc.

Jeden z největších půlmaratonů v České republice je třetím závodem RunCzech běžecké ligy a každoročně na něj přijíždějí běžci z celé země i ze zahraničí. „V loňském roce utratilo 16 014 návštěvníků Mattoni 1/2Maratonu Karlovy Vary ve městě více než 31 milionů korun. Jsme rádi, že náš závod může alespoň trochu pomoci místním podnikatelům a cestovnímu ruchu,“ říká koordinátor závodu Tomáš Mirovský s tím, že z Karlovarského kraje pochází něco málo přes třetinu návštěvníků závodu. Z jiných krajů České republiky loni přijelo 8 545 návštěvníků (53,5 %) a ze zahraničí 1 896 (11,8%). To znamená, že na Mattoni 1/2Maraton Karlovy Vary přijíždí nejvíce zahraničních běžců ze všech regionálních půlmaratonů RunCzech běžecké ligy.

Tato čísla s povděkem kvituje rovněž Petr Kulhánek, primátor Karlových Varů. To, že je sám výborný běžec, se už ví. Letos však svoji účast na půlmaratonu ještě povýšil. „Těším se na jubilejní pátý ročník karlovarského půlmaratonu, a to nejen proto, že opět přivede do centra Karlových Varů tisíce lidí, ale také jako amatérský běžec a pravidelný účastník. Letos to pro mě bude o to radostnější i těžší zároveň, protože budu v roli oficiálního vodiče na cílový čas hodinu padesát minut. Bude to pro mne zcela nový prožitek závodu, nebudu se snažit vylepšit osobní rekord 1:32, ale o to intenzivněji mohu vnímat atmosféru závodu a jedinečnost jeho trasy. Zároveň to pro mě představuje zodpovědnost vůči ostatním běžcům, motivovat je a navigovat v průběhu celého závodu na čas, který si vytkli jako cíl, často je to jejich velká životní výzva a splnění jejich snu,“ říká Petr Kulhánek. Na trati ho poznáte jednoduše – všichni vodiči jsou označeni velkou vlajkou a karlovarský primátor na ni bude mít napsáno 1:50.

Velkého počtu běžců a jejich doprovodu přijíždějících do Karlovarského kraje si je vědomá také hejtmanka Jana Vildumetzová. „Těší mě, že se opět po roce bude konat další ročník Mattoni 1/2Maratonu. Karlovarský kraj i letos ve spolupráci se společností RunCzech vyhlašuje soutěž o ceny „Vyhraj a běž“. Běžci, kteří odpovědí na tři soutěžní otázky, mohou získat 20 registrací na závod zdarma, každá z nich je  v hodnotě 1 100 korun. Dále soutěžíme o 5 registrací na dm rodinný běh, jedna registrace platí pro čtyři členy rodiny. Jsem ráda, že se mi podařilo dojednat s organizátory pro letošek více registrací do soutěže, protože bych chtěla, aby se do této prestižní akce, kterou půlmaraton bezesporu je, zapojilo co nejvíce občanů, rodin s dětmi z našeho kraje.  

Zdroj: Tisková zpráva RunCZECH

O karlových varech

Karlovy Vary mají světový unikát v počtu léčivých horkých pramenů na světě.

Více o Karlových Varech

Pomůžeme vám

Web provozuje Infocentrum Karlovy Vary, zavolejte nám či napište.

Kontakt na Infocentrum