Městská část Doubí

Typ výletu: Cyklo, Pěší
Co je cestou: Vyhlídky
Vzdálenost od Varů: 4 km

Co uvidíte v Doubí

Nejzajímavější stavební památkou Doubí je určitě zdejší zámeček. Původně se zde nacházel středověký gotický hrad ze 14. století. Zdejší ves je poprvé připomínaná v roce 1365. V 15. století seděl na hradě loupeživý rytíř jménem Tannenberg. Hrad byl proto dobyt a poničen spojenými vojsky okolních měst. V letech 1739 – 1756 byl starý hrad přestavěn na barokní zámek, který byl na konci 19. století pseudorenesančně přestavěn.

Na přelomu 20. a 21. století provedla soukromá společnost celkovou náročnou rekonstrukci této kulturní památky. V objektu je dnes provozován stylový zámecký restaurant a vinárna. Nachází se zde hojně navštěvované unikátní muzeum Vánoční dům s celoroční prodejní výstavou ručně malovaných vánočních ozdob a dekorací, kde na Vás dýchne atmosféra českých Vánoc.

Doubí leží v Chráněné krajinné oblasti Slavkovský les a je obklopeno nádhernou přírodou. Z Doubí můžete vystoupat k bývalé výletní restauraci „Sv. Linhart“, kde si vyzkoušíte atrakce v lanovém centru. Nedaleko se nacházejí rozvaliny románského kostela sv. Linharta, nejstarší dochované stavby na území Karlových Varů. Od Linharta Vás cesta zavede k rozhledně Aberg na Doubské hoře a dále do karlovarských městských lesů.

Na druhou stranu Vás cesta z Doubí zavede do romantického údolí říčky Ohře, přes lanový most kolem chráněného žulového skalního města Svatošské skály až do Lokte. Celé údolí je přístupné pouze pěším nebo cyklistům a je proto oblíbeným cílem vycházek obyvatel. U Svatošských skal se nachází výletní restaurace.

V nedalekých Tašovicích se můžete vydat do nejstarší historie slovanského osídlení zdejší oblasti. Na skalnatém ostrohu nad řekou Ohří se zde nachází pozůstatky raně středověkého hradiště Starý Loket, opuštěného v polovině 10. století. Celé kopcovité okolí Doubí je poseto množstvím turistických cest a lesních pěšin a vybízí k procházkám a výletům.

Poloha

Mapa hotelu

Městská část Doubí


O karlových varech

Karlovy Vary mají světový unikát v počtu léčivých horkých pramenů na světě.

Více o Karlových Varech

Pomůžeme vám

Web provozuje Infocentrum Karlovy Vary, zavolejte nám či napište.

Kontakt na Infocentrum