KarlovyVARY° CARD vám představuje tradiční výrobky Karlovarska

30. 10. 2017 | Tipy a rady, Z Karlových Varů, Z okolí Karlových Varů, Zajímavé akce

Je co pít a je kam to nalít…! Takto lapidárně se dá shrnout nabídka KarlovyVARY° CARD, která vám umožní poznat jedinečnost známých karlovarských výrobků a specialit. Svou „exkurzi“ můžete začít ve světoznámé sklárně Moser. Zažijete pravou atmosféru výroby skla, ucítíte vůni vypalovaných dřevěných forem, dýchne na vás atmosféra téměř 160-leté historie výroby luxusního křišťálového skla Moser.

Křehké sklo můžete zaměnit za neméně křehký porcelán. Jeho tajemství poznáte při prohlídce porcelánky Thun 1794. Porcelánový příběh vás seznámí s postupnou proměnou kaolinové hmoty v unikátní porcelánové výrobky. Vyzkoušet můžete i práci tiskařů a dle své fantazie si ozdobit vlastní porcelánový hrnek.

porcelánce Rudolf Kämpf v Loučkách se dozvíte, jak se ručně vyrábí porcelán – bílý, růžový či v barvě slonové kosti. Nakouknete pod ruce točířkám, ručním malířkám i tiskařkám.

A co tedy do našeho skla či porcelánu nalít? Co třeba slavnou karlovarskou Becherovku. Prohlédněte si původní výrobní prostory i rozsáhlé sklepy, ale hlavně ochutnejte…! Přesné složení známého bylinného likéru je již více než 200 let tajemstvím. Zkusíte je rozluštit?

Exkurze je u konce a vám díky KarlovyVARY° CARD zůstane vzpomínka na netradičně strávený den v Karlových Varech i plná taška suvenýrů…

O karlových varech

Karlovy Vary mají světový unikát v počtu léčivých horkých pramenů na světě.

Více o Karlových Varech

Pomůžeme vám

Web provozuje Infocentrum Karlovy Vary, zavolejte nám či napište.

Kontakt na Infocentrum