Karlovým Varům se podařilo najít firmu, která opraví vyhlídku Karla IV.

2. 3. 2023 | MMKV, Z Karlových Varů

Dvakrát musely Karlovy Vary zrušit výběrové řízení na opravu vyhlídky Karla IV., protože se o zakázku nikdo nepřihlásil. Nyní se to podařilo, renovace by měla začít ještě letos. „Na třetí pokus se nám podařilo vysoutěžit dodavatele renovace vyhlídky Karla IV. Jedná se o práce na opravě izolací, říms a fasády. Předpokládaná cena byla 1,7 milionu korun, což vítězná firma splnila a nabídla 1,6 milionu korun,“ popsal náměstek karlovarské primátorky Tomáš Trtek (ANO).

Příští měsíc podle něj město se stavbaři podepíše smlouvu a práce se uskuteční v létě. Město nejprve stanovilo jako maximální cenu 1,2 milionu korun a poté 1,4 milionu korun, ale bez úspěchu. Nikdo se do výběrových řízení nepřihlásil. Teprve až po navýšení maximální ceny zakázky na 1,7 milionu korun se přihlásily dvě firmy. Do cenového limitu se ale vešla jen jedna. Vyhlídka Karla IV., která je nejstarší stojící karlovarskou rozhlednou, byla na oblíbeném vyhlídkovém místě nad městem v lázeňských lesích vystavěna v roce 1876. Vede k ní ale jen lesní cesta.

Stavební firmy tak musí materiál k ní dopravovat jen lehkou technikou nebo ručně. A vzhledem k tomu, že stojí na svahu, je třeba mít štěstí i na počasí, protože při mokrém terénu je doprava k vyhlídce o to složitější.

O karlových varech

Karlovy Vary mají světový unikát v počtu léčivých horkých pramenů na světě.

Více o Karlových Varech

Pomůžeme vám

Web provozuje Infocentrum Karlovy Vary, zavolejte nám či napište.

Kontakt na Infocentrum