Karlovarští symfonici zahajují 189. koncertní sezonu

12. 10. 2023 | Kultura, Z Karlových Varů, Zajímavé akce

Atrium nově zrekonstruovaných Císařských lázní dnes večer přivítá návštěvníky zahajovacího koncertu 189. sezony Karlovarského symfonického orchestru. Na programu jsou díla Josefa Suka, Michaila Ivanoviče Glinky a Dmitrije Šostakoviče. Generální zkoušku orchestru dnes dopoledne navštívila primátorka města Karlovy Vary Andrea Pfeffer Ferklová (ANO), která hudebníkům popřála vydařenou sezonu a co nejvíce spokojených posluchačů.

Program nadcházející sezony je opravdu velmi pestrý a jsem přesvědčena, že si každý posluchač a milovník klasické hudby z nabídky našeho orchestru vybere,“ říká primátorka Karlových Varů, která se na generální zkoušce pozdravila i s šéfdirigentem orchestru Ondřejem Vrabcem i ředitelkou orchestru Michaelou Moc Káčerkovou. 

Karlovarský symfonický orchestr nabízí v nadcházející koncertní sezoně tři předplatitelské řady a několik mimořádných koncertů. V jeho repertoáru nebude chybět Smetanova Má vlast, vánoční a novoroční koncert v Grand hotelu Pupp nebo slavné české i světové operetní árie. 

Karlovarský symfonický orchestr je klenotem našeho města a já samozřejmě musím všem jeho členům i vedení poděkovat za účast na Karlovarském hudebním létě a dalších akcích, které k našemu městu patří. Děkuji samozřejmě i za skvělou reprezentaci Karlových Varů a věřím, že se bude tomuto hudebnímu tělesu, které se postupně nastěhuje do Císařských lázní, dařit,“ dodala Andrea Pfeffer Ferklová. 

Tisková zpráva: mmkv.cz

O karlových varech

Karlovy Vary mají světový unikát v počtu léčivých horkých pramenů na světě.

Více o Karlových Varech

Pomůžeme vám

Web provozuje Infocentrum Karlovy Vary, zavolejte nám či napište.

Kontakt na Infocentrum