Karlovarské kulturní léto: Máte dobré nápady, buďte pořadateli

8. 4. 2013 | Tipy a rady

Chcete pořádat akce Karlovarského kulturního léta? Odpovědi na tuto otázku očekává do 22. dubna vedení karlovarské radnice. To už potřetí vypsalo veřejnou soutěž na akce, které budou součástí letního kulturního programu. A čím nezvyklejší místa organizátoři zvolí, tím větší šanci na úspěch mají.

"Preferujeme kulturní počiny umístěné v netradičních prostorách po celém správním území Karlových Varů. Například lázeňskou zónu, koupaliště Rolava, letní kino, lázeňské altány, kolonády, Lázně I a podobně," uvedla mluvčí magistrátu Helena Kyselá. Organizátoři či promotéři by se však podle ní měli předem informovat, zda je vybraná lokalita k pořádání akcí vůbec vhodná. A to jednak po technické stránce a také z hlediska termínu. Důležitým hlediskem bude pro členy městské kulturní komise také cena, za kterou budou chtít organizátoři akci pořádat. "Kulturní komise předložené návrhy posoudí a doporučí je ke schválení městským radním. Přihlédne k zajímavosti a netradičnosti akce, finanční výši, termínové a dramaturgické skladbě akce, zkušenostem navrhovatele v oblasti pořádání kulturních akcí i k předpokládané velikosti cílové skupiny návštěvníků," vyjmenovala mluvčí. Zda organizátoři se svými nabídkami uspěli, se podle Heleny Kyselé dozvědí do 20. května, přičemž letošní Karlovarské kulturní léto se koná od 1. května do konce září.

Vedení karlovarské radnice přišlo s nápadem pořádat na akce městského kulturního programu veřejnou soutěž v roce 2011. Členům kulturní komise šlo tehdy hlavně o to, aby zavedli určitá pravidla pořádání kulturního léta. Tedy taková, že do něj automaticky nepůjdou všichni, kteří akci nabídnou, ale ti, kdo přijdou s nejlepším nápadem.

Zdroj: Mladá fronta Dnes, autor: ple

O karlových varech

Karlovy Vary mají světový unikát v počtu léčivých horkých pramenů na světě.

Více o Karlových Varech

Pomůžeme vám

Web provozuje Infocentrum Karlovy Vary, zavolejte nám či napište.

Kontakt na Infocentrum