Kaplička Ecce homo

Pseudoklasicistní kaple

Poloha: v ulici I. P. Pavlova v severní části centra Karlových Varů
Období výstavby: 1897
Architekt: neznámý
Oficiální zpřístupnění: 1897
Přístupnost: nepřístupná

Přístup ke kapli

Přístup č. 1: Ke kapli dojdete z lázeňského centra města od Vřídla podél proudu říčky Teplá kolem hotelu Thermal. Na konci Nábřeží Jana Palacha odbočíte zpět do ulice I. P. Pavlova a jste na místě. Příjemná procházka lázeňským centrem města je dlouhá asi 1,5 kilometru a zabere Vám necelou půl hodinu.

Přístup č. 2: Druhou variantou je z centra lázní z Divadelního náměstí autobusem MHD č. 2 do zastávky Tržnice. Odtud se vydáte asi 300 metrů Varšavskou ulicí přes most nad říčkou Teplou do ulice I. P. Pavlova až ke kapli.

Historie objektu

Pseudoklasicistní kaple Ecce homo byla postavena v roce 1897 na místě starší stavby z doby kolem roku 1800. Kaple stojí ve svahu nad ulicí I. P. Pavlova za budovou bývalého gymnázia Františka Josefa, pozdější základní školy Jana Palacha. V interiéru kaple býval umístěn obraz Ecce homo od Wenzela Wirknera v reliéfním zdobeném rámu.
Nově opravená kaple je ukázkou zdobného klasicistního slohu, užitého na drobné sakrální stavbě v městské zástavbě. Svou polohou v administrativní části centra Karlových Varů však stojí neprávem stranou zájmu návštěvníků města a čeká na své znovuobjevení.

Podrobné informace o historii kaple Ecce homo

Poloha

Mapa hotelu

Kaplička Ecce homo


O karlových varech

Karlovy Vary mají světový unikát v počtu léčivých horkých pramenů na světě.

Více o Karlových Varech

Pomůžeme vám

Web provozuje Infocentrum Karlovy Vary, zavolejte nám či napište.

Kontakt na Infocentrum